Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co dziś zrobiłeś dla swojego autka?


tomek42007

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem i założyłem kołpaki.

Moje kołpaki położyłem na półce. Nie chciało mi się zakładać, ale jest tez inny powód. Jak zakładałem zimówki to wulkanizator radził, aby na zimę nie zakładać kołpaków. Według faceta w okresie zimowym lepiej jeździć bez kołpaków. Do tej pory w samochodach zazwyczaj zakładałem kołpaki. To mnie zastanowiło ponieważ faktycznie zima, śnieg, lód, sól i ten syf ma się gdzie zatrzymywać. Pomijam możliwość zniszczenia kołpaka. Coś w tym jest bo zauważyłem, że jak w autach nie miałem kołpaków to na wiosnę felgi były OK a jak jeździłem z kołpakami to felgi korodowały. Może to przypadek, ale widzę że coraz więcej osób jeździ bez kołpaków.

Oczywiście przy tegorocznej zimie, gdzie śniegu nie jest zbyt wiele, jak na razie można śmigać z kołpakami.

Tak ogólnie to szukam jakiś alu na lato ponieważ moje ukradł Niemiec a jak nie to trzeba założyć jakieś zwykłe felgi.

W zasadzie to powinien być nowy temat pt. z kołpakami czy też nie. Najwyżej można przenieść :)

---------------

Zgadza się Darrek.

Jak idzie alusek na lato to można zakładać bez strachu o kołpaczki. Przedstawiłem opinie wulkanizatora i chyba ma trochę racji. Z drugiej strony zimowa zwykła fela latem gdzieś odpoczywa. Jak skoroduje w warunkach zimowych to w ciągu roki potrafi jeszcze więcej. Dobrym sposobem jest umyć fele, wysuszyć i zasmarować czymś tłustym. I luzik. :)

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm fredi coś w tym jest. Oczywiście można konwersować na ten temat, tylko czy jest sens. Praktycznie rzecz biorąc to pierwsze autko, które ma na zimę kołpaki. Po co mają leżeć skoro na lato lecą alu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- umocowałem przewody wspomagania po przekładce mocowań ze starej skrzyni biegów

- uszczelniłem połączenie skrzynia-manszeta, ale okazało się że jest jeszcze dziura w samej manszecie

- znalazłem przewody od sondy lambda i ją podłączyłem - a ja dziwiłem się że szczenię tak dużo pali na rozruchu

- przełożona została łapa skrzynia, stara od PB niestety nie pasowała

- uzupełniony płyn chłodniczy i olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[nie cytujemy posta, pod którym bezpośrednio odpowiadamy]

Na szczęście mój ma fabryczne grzanie :)

Dzisiaj to akumulator do ładowania trzeba było zabrać :-(

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13

0cool

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matę kupiłeś zewnętrzną, czy do montażu pod tapicerką? Poszukuję właśnie jakiejś sensownej do założenia pod tapicerkę - ostatnio na All. pojawiły się zestawy Waeco (już z przekaźnikiem i dwoma dwustopniowymi włącznikami), ale 300 zł to trochę dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!