Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co dziś zrobiłeś dla swojego autka?


tomek42007

Rekomendowane odpowiedzi

Wypróbowałem ściereczki antystatyczne do czyszczenia wnętrza z biedronki - przyznam, że dają radę. Obleciałem całe wnętrze, a ściera nadal nadaje się do użytku. W paczce jest 30 sztuk + chyba 5 gratis, za 5 zł myślę że warto mieć zawsze czysto w aucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hymm może nie dzisiaj a cały tydzień były prace :)

Na pierwszy ogień Filtr powietrza i tu

Sibi nie wiem dlaczego ale u mnie mimo tych dwóch śrub elegancja Francja z wymiana filtra ... może nie jest to rewelacyjne rozwiązanie ale jakoś idzie (bo filtr jest chyba identyczny jak w 1.4)

Dalej idąc filtr kabinowy ,Szybko poszło ze schowkiem :) a stary filtr nie dość ze z kupą liści to połamany w pół ..chyba poprzedni właściciel wymieniał bez zdejmowania schowka ;P

No i dumnie założyłem konsole środkową z pełnym podłokietnikiem znalezioną na allegro za jedyna 100 zł a stan był idealny ...aż szok ze niektórzy sobie śpiewają po 300-400 zł

A później u mechanika

wymiana oleju na Castrola Magnatec(stwierdziłem ze łatwiej dostępny na zwykłych stacjach a wszystkie parametry trzyma z fabrycznym) oczywiście z filtrem

oraz 4 nowiutkie świecunie :)

iiiii na sam koniec w czwartek Sprezentowałem sobie przyciemnienie szyb :) mogę polecić firmę bo wyszło naprawdę super a zapłaciłem 350zł ( za cały tył bez wstecznej:P)

(dodam ze to GrandTour) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przeczyściłem wszystkie plastiki, ''wyplakowałem'',potem dopompowałem powietrza do kół 8-) Narazie starczy...bo sąsiedzi już wnikają czy auto chcę sprzedać :) Ciężko zrozumieć ,że o ukochaną trzeba dbać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pół dnia malowałem spoiler który niedawno zakupiłem. Troche się wkurzyłem gdy malując bezbrawnym lakierem zrobiłem kilka(naście) zacieków =/ Nie jest idealny, troche nie równo doszlifowany i wogole ale z daleka tego nie widać ;D Pozatym i tak jestem zadowolony =) Zdjęcia niedlugo.

 

Również dziś zrobiłem czyszczenie wnetrza i karoserii. Miałem mały wypad do lasu do którego prowadzi piaszczysta droga.Zresztą wróce do niego nie długo ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem świece, objawy były dziwne; szarpanie, brak mocy, pyrkanie, głośniejsza praca silnika, a przy dodaniu gazu auto reagowało z opóźnieniem. Dziwne, ale wydaje mi się że teraz silnik pracuje zdecydowanie ciszej, może sugestia.

Założyłem NGK BKR6EZ. Robiłem to w warsztacie, bo jeszcze nie dorobiłem się odpowiedniego klucza i w sumie dobrze zrobiłem, nie zrobiłbym tego.

Przy okazji wyszło na szarpakach, że do wymiany są gumy stabilizatora(to wiedziałem wcześniej) i silentbloki na wahaczu. No i do roboty tylna belka :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też dziś wymieniłem świece i kable bo w sobotę umyłem delikatnie silniczek i nie za bardzo chciał wczoraj równo pracować :-x dziś już było lepiej ale i tak w ramach pakietu rozruchowego po kupnie je wymieniłem.

Odczucie po wymianie to tak jak by silnik bardziej miękko pracował ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wymyłem mój wóz karcherem, potem szczotą z pianą, znów karcherem, zrobiłem zdjęcia a potem zaczęło lać :mrgreen: :D :D i jest cały upieprzony znów :D

 

E: autko znów lśni czystością, tym razem mycie gąbą i szamponem + potem politurka i polerka :D ;) i nadzieja że nie będzie jutro lać... :shock: no i w końcu zalożyłem te wycieraczki które wożę w bagażniku od 2 tyg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem osuwać resztki smoły, częściowo mi się udało (jeszcze parę razy i będzie cacy :mrgreen: ), dodatkowo zlikwidowałem kolonie trupich muszek (carjack na owady), heh... lusterka jak nowe 8-) jeszcze zderzak został do opanowania i na koniec w końcu zamontowałem chromowane żaróweczki w bocznych kierunkach.

P.S. Jeszcze jedno pucowanie i będzie jak z fabryki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyłem porządnie przednią szybę z nagromadzonych przez całą powrotną drogę z Węgier owadów i innych latających żyjątek. Byłem zszokowany ile tego dziadostwa może się przykleić i jak trudno tego się pozbyć. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana w nieJaśniepanu prawej żarówki mijania, przy okazji obie pozycyjne na nowo bo się skończyły. I tu ciekawostka, do pozycji z przodu w Sceniku IIphII wchodzą żarówki H6W (nie mogłem znaleźć ich w 3 sklepach to kupiłem LED i wetknąłem) a nie W5W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!