Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co dziś zrobiłeś dla swojego autka?


tomek42007

Rekomendowane odpowiedzi

Moje autko zostało dzisiaj pięknie umyte w środku i na zewnątrz;) Sąsiedzi myśleli, że idzie na sprzedaż, bo twierdzą, że kupiłam złoma i chcę się go już pozbyć, bo "Reno" jest do cięcie, a sami jeżdzą starą Toyotą ;D

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje autko zostało dzisiaj pięknie umyte w środku i na zewnątrz;) Sąsiedzi myśleli, że idzie na sprzedaż, bo twierdzą, że kupiłam złoma i chcę się go już pozbyć, bo "Reno" jest do cięcie, a sami jeżdzą starą Toyotą ;D

ojj tak tak, opinia ludzi o renault jest zacna. Nie ma to jak krytykować coś w czym się nawet nie siedziało :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystajac z pięknej pogody pojechałem na myjnie i ładnie umyłem Megankę,a że przegląd techniczny za pare dni to zaszalałem i pojechałem zrobić go dziś ;) . Diagnosta nie miał się do czego doczepić :notacrook: , zwrócił jednak moją uwagę na delikatny wyciek z uszczelniacza półosi <zolta> . Czyżby się coś uszkodziło przy wymianie przegubu kiedy to wyciągałem półoś, a może rozszczelniło po wymianie oleju w skrzyni <_< ? Zapłaciłem całe 99 zł., i już się zbieram do wyjścia, a tu Pan diagnosta proponuje mi wybranie sobie jakigoś gadżetu. Lekko zdziwiony :blink: omiotłem wzrokiem szafę z gadżetami i wybrałem alkomat :-D . Takie chińskie coś nie atestowane, ale zawsze jakiś miły prezent - i tak trzeba zapłacić więc dlaczego nie można czegoś dostać - który przetestuje dziś wieczorkiem popijając piwko <piwko> i oglądając zmagania naszych piłkarzy z drużyną Niemiec. Zapytałem czy to tak zawsze, czy od święta te gadżety a pan diagnosta mówi, że zawsze i zaprasza ponownie. Dodam tylko, że oprócz różnego rodzaju gadżetów np. zestawy kluczy, lampki na rower, itp. chińskie wyroby, można było wybrać też 4 litry oleju 10W-40 marki Champion. To ja już teraz wiem gdzie w listopadzie pojadę zrobić przegląd Seicento od żony :D . Nie wiem czy mogę podać nazwę tej stacji, więc wklejam link do ich strony:

Stacja Diagnostyczna

Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielona: wymiana gum stabilizatora, zaprowadzona na przegląd, jedna uwaga dotycząca przepalonej żarówki oświetlenia tablicy. Słowa diagnosty "stan techniczny bardzo dobry, tym bardziej że autko ma 16 lat i 300 tys. przebiegu" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cichociemny na zimowych kapciuszkach (wersja stealth czyli na czarnych stalówkach bez kołpaków) z wymienionymi piórami przednich wycieraczek. Ponadto zatankowany na Shell Pb95 i tu ciekawostka: na Shellu koło firmy Pb95 w cenie 5,35 zł/l. Kilka kilometrów dalej, na Ursynowie gdzie musiałem coś i tak załatwić miałem do wyboru dwie stacje tej sieci gdzie benzynę nabyłem za cenę..... 5,01 zł/l. Przy zakupie 54 l. oszczędziłem trochę ponad 18 zł. Przy tankowaniach raz w tygodniu wychodzi mi oszczędność do ok. 950 zł. rocznie. Piechotą nie chodzi...

 

Poza tym spoglądając dzisiaj na przebieg samochodu zauważyłem że stuknęło mi dokładnie 90000 km. od dnia zakupu. Bez 2 tygodni 4 lata. Szybko zleciało, teraz już 163400 km. ;)

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próba wymiany żarówki lewy kierónkowskaz przód. Niestety poległem, oprawka która trzyma żarówkę przekręca się tylko o jakieś 45 stopni i dalej ani drgnie. Nie wiem czy jutro jeszcze będę próbował... :( :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie megane ale moja vectra otrzymała zimowe buciki hannkok, osłona przegubu lewa strona, koło pasowe wału korbowego, wymienione wszystkie wycieraczki, tynle ramie zregenerowane (przez lata troche rdzy naszło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem przepaloną żarówkę H7 za lewą soczewka, odkurzone wnętrze i wszystkie szczeliny z zewnątrz gdzie powpadały suche sosnowe igły w czasie parkowaniu na skraju lasu.

Ostatni przegląd kół zimowych przed nadchodzącą wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!