Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co dziś zrobiłeś dla swojego autka?


tomek42007

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś od rana tylko z Megi :)

Nowe klocki tył, nowy łącznik stabilizatora, płyny uzupełnione, pranie tapicerki oczywiście czyszczenie wewnątrz, zewnątrz i twardy wosk na lakier, aż mnie ręka boli od machania :mrgreen: No i nowe alusy i opony. Megi gotowa na sezon <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się mogę pochwalić to dzisiaj dużo zrobiłem dla kochanki.

Wymieniłem oponki z zimowych na Uniroyal Rainsport, do tego zalalem paliwem "Muszelki" V-power 100 na maksa i dałem jej nowe żaróweczki ledowe na cofanie i do kierunków a do tego wsadziłem ją pod prysznic ręczny z porządnym myciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkała mnie wątpliwa przyjemność wymiany żarówek w przednich reflektorach (H7).

W porównaniu do moich poprzednich samochodów to prawdziwa droga przez mękę, śmieszne otwory w nadkolu niby przeznaczone do tej czynności to czysta fikcja. Nadają się jedynie do wyjęcia żarówki, ale żeby włożyć nowe zdejmowałem koła i nadkola, przy okazji zweryfikowałem zużycie tarcz i klocków hamulcowych, niebawem wymiana.

Gratulacje dla konstruktora!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadają się jedynie do wyjęcia żarówki, ale żeby włożyć nowe zdejmowałem koła i nadkola,

No bez przesady, trzeba wiedzieć że koła skręcamy i mamy lepszy dostęp.

Auto odebrane od mechanika, wymieniony magiel, amorki z tyłu, tarcze hamulcowe wraz z klockami 4 koła, zmienione świece zapłonowe, wymieniony olej w skrzyni biegów, wymienione linki od hamulca ręcznego i rozruszany ręczny w zaciskach. I zapaliła się kontrolka silnika. Problem: sonda lambda za katem (zaśniedziała kostka). Trzeba będzie kupić na szrocie kostkę i pobawić się w wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady, trzeba wiedzieć że koła skręcamy i mamy lepszy dostęp.

Koła miałem skręcone, ale żeby odpowiednio umieścić żarówkę trzeba widzieć co się robi, aby później na drodze mnie nie wytykali, że nawet żarówki właściwie włożyć nie umiem.

Wolę widzieć co robię, przynajmniej jestem pewien, że to co zrobiłem, zrobiłem bobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny: zalany pod klapkę, nabita klima i odgrzybiona, wymieniony filtr kabinowy na węglowy, zmienione kapcie na letnie.

 

Dodano: 03 kwi 2015 - 18:47

Czerwony: zmieniony olej, filtry kabinowy i oleju, wymiana czynnika chłodzącego w klimie, zmienione oponki na letnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zapaliła się kontrolka silnika. Problem: sonda lambda za katem (zaśniedziała kostka). Trzeba będzie kupić na szrocie kostkę i pobawić się w wymianę.

I naprawiła się meganka sama, choć kostkę już zakupiłem drugą, za 10zł na szrocie, z meganki 1 z silnikiem 1,6 16V. No trochę jej pomogłem w dniu odbioru auta od mechanika przez przeczyszczenie starej kostki od lambdy. I dzisiaj kontrolki silnika i servis same zgasły, i przestały drażnić oczy. :mrgreen: Jeszcze dzisiaj potraktowana została chemią do elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziś, a wczoraj wymieniłem czujnik ciśnienia doładowania.

Niestety stary padł, pokazał mi kluczyk na desce i wyrzucił nic nie mówiący, a właściwie wprowadzający w błąd komunikat "sprawdź wtrysk".

Silniczek dostał nowe życie, widocznie już od jakiegoś czasu czujnik niedomagał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!