Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co dziś zrobiłeś dla swojego autka?


tomek42007

Rekomendowane odpowiedzi

aston76

W moim przypadku jakieś minimum 80% przebiegu stanowią trasy. Gdybym większość przebiegu zrobił w mieście to nie odważyłbym się czekać do tych 120 tys. A te części które wyjąłem, to aż szkoda wyrzucać na śmietnik, wszystko wygląda jak nowe, choć zdaję sobie z tego sprawę, że po wyglądzie tych elementów nie jest możliwe określenie ile można jeszcze na tym pojeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj zaczęło już na poważnie szwankować prawe zewnętrzne lusterko. Czasami miało już przejściowe problemy przy otwieraniu, a wczoraj już nie chciało współpracować. Tu przydał się zabudowany w układ ręczny przełącznik funkcji AUTOMAT/MANUAL (czyli działanie jak fabryka przewidziała).

Zdemontowałem, rozebrałem na czynniki pierwsze, nawet otwarłem nierozbieralna przekładnię i dokładnie wszystko przesmarowałem

Biały smar jaki tam jest, już tylko stanowił dekorację i nie dotykał kół zębatych.

Dodatkowo pobieliłem cyna styki na płytce drukowanej gdzie dotykają styki silniczka.

Po poskładaniu wszystkiego w całość i zamontowaniu do sceniola znowu śmiga jak nowe.

Nawet lepiej jak lewe, które jeszcze nie było rozbierane.

Chyba profilaktycznie zrobię to samo w lewym. Ponad 3 lata składania i otwierania w automacie równocześnie z otwieraniem i zamykaniem zamków, to ma już kilka tysięcy cykli za sobą. Czasami auto jest otwierane i zamykane kilkanaście razy dziennie.

Przełącznik na drzwiach był w tym czasie użyty kilka, góra kilkanaście razy.

Jakby nie automat to już dawno by się rozsypał.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,dziś wymiana łożysk na mc pershonach..to był kiedyś problem na forum o niepowracaniu kierownicy do wyprostu...po skrecie na prawo ,ciągło na prawo po odkrędce na lewo ciągneło na lewo..ktoś sugerował maglownice,różnice ciśnień pompy wspomagania,aa to poprostu rozsypka łożysk mc,jedno zardzewiałe,suchotka,drugie nieistniało...ta konstrukcja deczko za nisko ma te łożyska,woda,itp ...18 zł za sztukę godzinka na luzie ,ważne narzędzie!!!do ściśnięcia sprężyny przyżąd staroć do pf 126p...powracanie kiero to80% łożyska w samochodach wiekowych,he,he...pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ja dziś z samego rana wymieniłem akumulator, który w sposób nagły i nieoczekiwany odmówił posłuszeństwa.

 

Dodano: 05 wrz 2015 - 20:20

Dziś wymieniony olej i filtry, spokój na kolejne 15 tys. km.

Edytowane przez Bodziok2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyty, nawoskowany, odkurzony i zatankowany.

Oryginalne dywaniki wymienione na polskie zamienniki.

Zamienniki sporo dłuższe, dzięki czemu sięgają do szyn fotela.

Co ciekawe jeden zamiennik waży tyle co cztery oryginalne, ale są w końcu od nich sporo grubsze.

Może to tylko wrażenie, ale ciut wyciszyły się szumy dochodzące od spodu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!