Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co dziś zrobiłeś dla swojego autka?


tomek42007

Rekomendowane odpowiedzi

W koncu sceniol ma wymieniony rozrząd. Miało być już wcześniej ale terminy spełzły na niczym.

Tym razem też nie obyło się bez problemów ale nie z terminami a samą wymianą..

Okazało się, że w sceniolu II po lifcie i z tym silnikiem 78kW, wymiana nie jest taka prosta.

Jest jakaś dodatkowa łapa, która skutecznie uniemożliwia wymianę bez jej demontażu i kilkukrotnego podnoszenia i opuszczania silnika.

Mój mechanik, który zazwyczaj autem się zajmuje nie miał takiej możliwości u siebie, więc odesłał mnie 2 dni temu do swojego znajomego warsztatu, gdzie trudno się wbić tak z dnia na dzień.

Warsztat potwierdził problematyczną procedurę wymiany rozrządu przy tym silniku.

Ale co mnie to? Ważne że wymieniony cały komplet z gwarancją i taniej o całe 750 zł jak wyceniło ASO.

Wymiana przy przebiegu 159000km.

 

Dodano: 10 maj 2016 - 01:41

W sceniolu zostało "przebadane" lewe przednie koło.

Po wyjeździe z garażu zauważyłem znacznie niższy profil opony jak w pozostałych.

Po zmierzeniu ciśnienia okazało się, że jest tylko 1,5 bar-a.

Obawiałem się przebitej opony, ostatnio jeździłem po drogach szutrowych w czasie keszowania.

Dopompowałem i podjechałem do oponiarza, a tam się okazało, że co kilka sekund pojawia się pęcherzyk powietrza pomiędzy wentylem a felgą.

Opona zdemontowana, ranty oczyszczone, wentyl wymieniony, koło wyważone i jest OK. Tyle że w portfelu lżej o 30 zł. (sześciopak mniej) :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W końcu - hehe - po roku naprawiłem deskę rozdzielczą.... znany temat ze znikaniem zegarka resetowaniem i dobijaniem kilometrów.

wykonałem przez wskazaną na forum firmę Kaczorów.. polecam jak najbardziej.

PS. u mnei rozprogramował się cały eprom... na nowo mi zrobili. nawet sticker gwarancyjny nakleili. czyli rok gwarancji.

jak dla mnie super zakładzik i za całośc zapłaciłem 150 plus koszty przesyłki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem tarcze i klocki hamulcowe z tyłu (komplet TRW) oraz płyn hamulcowy.

Dodatkowo założyłem nowe oryginalne kołpaki (stare nieoryginalne wyglądały masakrycznie) i zafundowałem mycie z woskowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem do grandtoura pakiet SUV, co się [cenzura] przy tym to moje :P

 

Na forum cenzuralnie się wysławiamy, to że wstawisz gwiazdki niczego nie zmienia :!: <czerwona> - Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wymieniłem łożyska na alternatorze, bo padł.. objawy były takie, że gdy akumulator zdechł do końca, to

cała elektronika zaczęła wariować. Zaczęło się od klocków hamulca ręcznego/automatycznego (zapewne największy pobór mocy)

potem abs, wspomaganie...

Koszty naprawy takiego łożyska z czymś tam co mi jeszcze mój mechanik podpowiedział ( niestety nie wiem co? chyba tarcze zębate? jakieś tam w alternatorze są podobno) to 140zł plus robocizna zaprzyjaźnionego mechanika.

a propos wyciagnięcie alternatora to ludzie robią tak że ściągają cały zderzak, belkę u góry etc.

mój mechanik odkręcił silnik(dwie śruby po lewej u góry) i lewarkiem umiejętnie manewrując wyciągnął alternator

 

2. naprawiłem trzecie światło stop - tzn. przestało świecić bo kolejny raz styki wtyczki zaśniedziały.

dla zainteresowanych wyciągnięcie światła to prosta sprawa, tylko że od środka klapy. trzeba ściągnąć plastik na zatrzaski

potem ścisnąć blaszki (widać od środka) ja użyłęm dłuższego płaskiego śrubokręta

a potem to już łatwo

ja mam światła ledowe ale już drugi raz tam styki śniedziały - teraz działają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem żarówkę pozycyjną w prawym przednim reflektorze i żarówki tablicy rejestracyjnej,dodatkowo poszedł kontakt w kostki bo coś się choinka robiła :)

Ale jest dobrze :) Wczoraj założyłem radio kenwood zamiast oryginału,bardzo fajnie gra :)

Edytowane przez sekacz19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowany rozdzielacz gniazdka w schowku pasażera na wideorejestrator (łącznie 3 gniazda ładowarek i jedno USB, świetny model znalazłem w sklepie samochodowym za 29 zł, bardzo płytki i podłużny, a nie okrągły) z wymienionym kablem i możliwością wypięcia go, aby nie było sytuacji, że trzeba ciąć go, gdy będzie trzeba wyjąć schowek; a także na dole po lewej stronie od kierownicy schowane i niewidoczne dodatkowe gniazdo na ładowarkę samochodową, z której u góry wystaje mi jedynie wtyczka do telefonu na zakręcanym kabelku. Żadnych kabelków ciągnących się od środkowego gniazda przez kolumnę kierownicy, nic nie dynda, nie trzeba podłączać i odłączać, więc autku urosły staty:

KOMFORT + 30

ESTETYKA WNĘTRZA +20

:) Wszystko oczywiście po zapłonie z dodatkowym bezpiecznikiem dla rozdzielacza, a gniazdko pociągnięte przez zapalniczkę.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie :!: Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;) -Prezes

 

Halo! Ale co tu jest nie tak? Zdania wielokrotnie złożone podrzędnie i współrzędnie, z punktu widzenia języka polskiego całkowicie poprawne. Przeczytałem raz jeszcze i nawet błędów ze znakami przestankowymi nie widzę. Zdania może i długie, ale logiczne i czytelne (wtrącenie w nawiasie logiczne) etc. Ze smutkiem stwierdzam, że uwaga nietrafiona, Prezesie... Czytałem to 5 razy przed wysłaniem. Zdania też zawsze rozpoczynam wielką literą, także Twoja copypasta u mnie nie zadziała. :( Miłego weekendu, no offence! :)

Edytowane przez Damn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!