Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co dziś zrobiłeś dla swojego autka?


tomek42007

Rekomendowane odpowiedzi

To dzisiaj wymiana oleju, filtrów, wymiana odboi i osłon amortyzatorów, uszczelnienie prawej strony ponieważ pocił się przy półosi, wymiana aluminiowej łapy podtrzymującej półoś gdyż okazało się, że była pęknięta (mechanik stwierdził, że od bardzo dawna), nowe żarówki ponieważ jedna padła. Dodatkowo kupiłem dziś myjkę ciśnieniową Karchera aby myć autko, teraz tylko muszę dopytać na forum o odpowiednie kosmetyki do tego urządzenia.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu przyszedł ten czas, by w moim sceniolu drugim wymienić zimówki na letnie na alusach.

Poszło wyjątkowo sprawnie i szybko, bo nawet lakieru na zaciskach nie trzeba było poprawiać.

Wystarczyło tylko zaciski przetrzeć na wilgotno z pyłu z klocków. Przy tym srebrnym Felgmalu nadal wyglądają jak świeżo malowane.

Zdecydowanie więcej czasu zajęło mi mycie zimówek.

Zimówki dokładnie wymyte i wyczyszczone. Nawet jak zawsze wydłubane kamyczki z pomiędzy lamelek opon. Guma będzie miała 6 miesięcy by powrócić do swojej pierwotnej formy.

Latem drobne poprawki lakieru i do wyważenia, by były gotowe na kolejny sezon zimowy.

A tak szczerze to mycie, czyszczenie i wydłubywanie kamyków miałem razy 2.

Ostatnio zmienione w Cordobie też czekały na wyczyszczenie, a było co robić ojj było. Poprzedni właściciel opony przekładał, więc auto było non stop na tych stalowych felgach.

Kółka malutkie, a pochłonęły pół dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienione soczewki w obu lampach i gniazdo w jednej. Polecam naszego forumowego specjalistę - peugeot206.88. Oprócz tego że miły, kulturalny i służący wiedzą oraz pomocą człowiek, to w dodatku naprawdę zna się na rzeczy. Dosyć tanio jak na taką robotę, szybko, sprawnie, dodatkowo wychwycone kilka innych niedoróbek i poprawiony zderzak, który lubił odskakiwać z prawej strony. Moje statystyki po wizycie:

Wiedza +10,

Bezpieczeństwo na drodze +10,

Stan techniczny podzespołów +30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem przegląd samochodu w autoryzowanym serwisie Renault. Wszystko z samochodem w porządku w tym sprawdzona zbieżność po wymianie opon na letnie.

Przy okazji info dla posiadaczy Renault Megane II Grandtour - w serwisie przekazano mi informację, że w tym modelu samochodu może odczepić się / odpaść daszek nad tylną szybą (ten z trzecią lampą stop) i jest akcja naprawcza Renault podczas której wymianie podlegają zaczepy tego elementu. Wymiana jest za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sceniol drugi wymyty po zimie, wyczyszczony, przeciągnięty silikonem w sprayu i wypolerowany.

Z zewnątrz znowu wygląda jakby dopiero co salon opuścił.

Jutro jak pogoda pozwoli cd. w środku.

 

Cordoba odebrana po 40 godzinach od mojego mechaniora.

Wymieniono płyn hamulcowym, cylinderki w tylnych hamulcach, tłumiki środkowy i końcowy, oraz profilaktycznie pasek rozrządu i wielorowkowy. Przeglądnięto przednie hamulce, świece zapłonowe, stan oleju w skrzyni biegów, oraz wyczyszczona przepustnica i aparat zapłonowy.

Do tego zabudowane nowe, na wymiar szyte u tapicera mieszki na hamulec ręczny i biegi.

Koszt ogólny robocizny i wyżej wymienionych nowych części to aż 500zł. :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu wyciągnąłem tylną lampę i ją wysuszyłem.

Okazało się, że jest pęknięta uszczelka na połączeniu lampy i płytki z żarówkami.

Jak znowu będzie parować, to chyba trzeba będzie objechać całą lampę silikonem dookoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posmarowane uszczelki oraz zamki drzwi i bagażnika. Wkurzające trzeszczenie przy skręcaniu, na rondach, przy hamowaniu oraz przejeżdżaniu po dziurach ustało! Polecam glicerynę apteczną - 4,99 zł. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!