Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam odgrzeję troszkę temat kart w scenicu i danych na niej zapisanych.Tydzień temu byłem w aso Tandem Kielce po kod do radia i przy okazji gość mi sprawdził kartę [poprostu przyłożył ją do czytnika który miał na biurku] przebieg się zgadzał z tym na wyświetlaczu.Poprosiłem go następnie o sprawdzenie w komputerze czy we francji były jakieś naprawy wykonywane jakież było moje zdżiwienie :evil: licznik i karta były cofnięte jakieś 55000 tys.km,czyli jest możliwe przeprogramowanie orginalnej karty i licznika. Nie wiem czy moje karty napewno są orginalne jedna jest trochę bardziej zużyta.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enrico65, karta zapisuje w pamięci ostatni przebieg auta. Jak licznik zostanie cofnięty, to automatycznie dane na karcie się aktualizują i przebieg na karcie też się cofnie.

 

Jest bardzo mała szansa na wpadkę sprzedającego, np:

We Francji ktoś jeździ Scenicem i używa dwóch kart na zmianę (ewentualnie jeździ mąż i żona i każde z nich ma swoją kartę). Później taki sprowadzacz kupuje od nich Scenica, przebieg mu się nie podoba więc cofa licznik, wkłada jedną kartę i tylko jej używa, a w międzyczasie druga nieużywana karta pamięta przebieg jeszcze sprzed cofnięcia. Jak kupujący ma dużo szczęścia to na tym śmiesznym czytniku w ASO odkryje że karty mocno się różnią przebiegiem i wtedy wie na czym stoi. Po włożeniu nieużywanej karty do czytnika przebieg się aktualizuje i po ptokach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes, wiem że wiedzą, ale może ktoś będzie miał kiedyś szczęście i trafi na niekumatego sprowadzacza-cofacza liczników :)

Pytałem o to jeszcze na praktyce bo pojawiało się kilka takich pytań na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na tego gościa. dorabia karty z używanych . www.kartarenault.republika.pl

za 250 zł. to zadaje klam teorii o dziewiczych kartach. trzeba byc autem u niego. byl ktos w Kaczorach. podobno dodatkowa karta uzywana koszt - 250zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Wracając do tematu kart:

Tutaj jest klijent którego mogę osobiście polecić, robił mi kartę do Laguny - jest bardzo dokładny i bardzo precyzyjny

Oczywiście nie oznacza, że powyższy "Gość" z Włocławka jest gorszy - jego nie znam, a w kaczorach byłem osobiście i kartę zrobił na miejscu...

 

Dodano: 01 wrz 2012 - 19:21

Zapomniałem podać link:

Firma Electric Cars:

http://www.el-cars.pl/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!