Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megi gaśnie na niskich obrotach


Bartoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam taki problem z Meganą II 1.5 DCI z 2004r, otóż gaśnie mi na niskich obrotach, np. dojeżdżając do celu jadę na luzie i Megi wtedy gaśnie.. Wystarczy wrzucić bieg i jedzie dalej.. Bardzo prosze o pomoc, czy ktoś ma też taki problem?

 

[ Dodano: 2009-03-27, 19:02 ]

Dodam jeszcze tylko, że gaśnie mi na zimnym silniku.. Jeśli silnik ma juz swoją temp. to nie gaśnie.. Powiedzcie co to może być? :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej podłącz się pod kompa

dlaczego w kolejnym juz poście wysyłasz kolegów na kompa,przeciez to wydatek.

Niech może lepiej przejrzy sobie forum i poszuka tematy o egr,przepływce i sam troszkę pokombinuje.

Ja na kompa jadę jak naprawde nie daję rady.Zczytanie błędów za 150zł(ASO) jest dla mnie ostatecznością i nie zawsze daje efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldek708, jak klient bogatszy to jeździ do ASO ;-) . Logi można spokojne zczytać i wykasować za 50zł nawet w Wawie. Jeśli objawy nie są jednoznaczne a ktoś nie będzie się grzebał samodzielnie w naprawie to chyba warto jechać do mechanika z czymś konkretnym zanim ten zacznie od wymiany wtryskiwaczy albo regeneracji turbiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinescu, można i tak,tylko te logi to można różnie interpretować.

Dobry mechanik powinien najpierw troszeczke pokombiniwać zanim zacznie wymieniać cokolwiek.Ile czsu kosztuje wypięcie wtyczki od egru albo przepływki??? <piwko>

A może to tylko filtr paliwa??? Komp tego nie zczyta i pieniążki w błoto wyrzucone.

 

A jakie jeszcze objawy oprócz

otóż gaśnie mi na niskich obrotach
pali więcej,kopci na czarno?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldek708, logi najczęściej mają swoje kody więc interpretacja jest raczej jasna, problem może być z dobrym i uczciwym mechanikiem. Znam z życia i z programu 'usterka' kilka sztuczek króre drogo kosztują :-o Miej też na uwadze że to osoba pisząca posta decyduje co i jak zrobi, nasze odpowiedzi to tylko wskazówki, a skoro nie znalazł tego w search-u to niech wie że jest taka opcja jak logi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak narazie nie miałem czasu się zagłębić do auta.. Jeśli chodzi o objawy, to nie ma innych, ani nie kopci ani nie pali więcej. Dodam że miałem tydzień temu regenerowane wtryski wieć filtr paliwa był również wymieniony.

Od paru dni w ogóle nic się nie dzieje, więc może problem znikł <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio zostawiłam auto na światłach , stało kilka godzin - akumulator padł na amen - pomogło odpalenie przez rozruch z innym autem - niestety mimo że po tym fakcie ayto było użytkowane na trasie - pojawiły się dziwne zachowania - auto gaśnie nawet gdy jest już wystarczająco nagrzane, delikatnie szarpie , i za każdym razem po tym samoczynnym zgaśnięciu kasują mu się info. w komputerze tj, złużycie paliwa od ostatniego zatankowania, średnie spalanie itd. jakiś czas temu miałam podobny problem z tym gaśnięciem - zaraz po tym jak odwiedziłam

"wspaniałych specjalistów przy Carefourze w NORAUTO " - byłam na zmianie paska i oleju - i wyjechawszy z wspaniałego SERWISU - auto zaczęło gasnąć - pojechałam z reklamacją ale panowie stwierdzili że NIE UMIEJĄ tego naprawić... niedość że ciągle gasło to zaczęło analogicznie więcej palić ...wreszcie zamówiłam sobie termin na diagnostykę ...ale auto w tydzień przed wizytą ..jakoś w cudowny sposób samo się "naprawiło"... więc na diagnostykę nie pojechałam ... bo uznałam że nie ma sensu.. i był to mój błąd ... bo sytuacja się powtórzyła.... proszę pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!