Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nawigacja samochodwa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę kupić nawigację samochodową, ale nie znam się na tym zupełnie w związku z tym mam kilka pytań:

Jaką nawigacje polecacie? Najważniejsze parametry to:

- szczegółowość (numery domów, osiedlowe uliczki) mapy (szczególnie śląska)

- jak najdłuższa wytrzymałość baterii

- cena do 600-700zł (ale jak coś jest warte uwagi powyżej tej ceny to też może być)

- mile widziany widok 3d z budynkami 3d.

 

Jak jest z aktualizacją map? Można ściągać z strony "automapy" czy trzeba wykupić jakąś dodatkową licencję? Czy jest ona dożywotnio czy na jakiś okres?

 

Jak jest z lektorem? Zdarzają się nawigacje z lektorem, który sobie sepleni, składa literki (jak znany syntezator mowy IVONA) itd?

 

Jak jest z fotoradarami? Każda posiada zainstalowaną bazę fotoradarów?

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam <piwko>

 

EDIT:

Znalazłem kilka pozycji. Proszę o komentarz.

http://sklep.nawigacja.pl/nawigacja_samoch...gon_2110_europe

http://www.allegro.pl/item593489795_gps_nu..._gwar_fakt.html

http://www.allegro.pl/item591955881_gps_pe..._2gb_gecko.html

http://www.allegro.pl/item587513356_nawiga...h_automapa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woody, generalnie to najważniejszy jest program z mapami, reszta to tylko maszyna która mapy i nawigację obsługuje. Z mojego doświadczenia mogę plecić sprzęt który posługuje się AUTOMAPĄ. Sprawdzałem kilka nawigacji takich jak MIO, IGO8, MapaMap, TomTom i Automapę czyli prawie wszystkie jakie można zainstalować na nawigacje z Windowsem CE. Sprawdzałem to w swoim mieście czyli w miejscu gdzie lepiej od nawigacji wiem gdzie jaka droga, gdzie bliżej, gdzie zakazy. Najbardziej dokładnie sprawowała się właśnie Automapa. Nawet latem z Automapą jeździłem po Europie zachodniej i spisywała się znakomicie. Do porównania miałem nawigacje Garmina, której używa szwagier. Automapa szybciej wyznaczała trasę i obierała lepsze drogi niż Garmin. Poza tym aktualizacje czy dogrywanie punktów POI, takich jak radary, suszarki, kontrole drogowe, jest dziecinnie łatwe i trwa moment. Ja tą mapę stosuje ze zwykła MANTĄ 030 (3,5") którą możesz już nabyć za 250 złotych. Ta wielkość jest do auta wystarczająca, a i łatwiej ją w pokrowcu na pasku przenosić jak telewizor 4,3 calowy. Z tych co podałeś ja bym się zainteresował PENTAGRAMEM, chociaż tak jak pisałem, niepotrzebnie taka wielka, Przed każdym manewrem i tak masz maxymalne zbliżenie. Co do widoku 3D z zarysami budynków, raczej i tak to wyłączysz, zbędny bajer, który miejscami zasłania widok trasy. Jeszcze jedno- asystent pasa ruchu. Fajna sprawa na autostradach i drogach z kilkoma pasami. Automapa tez to posiada ale nie wyświetla, jest to realizowane przez komunikaty głosowe np: "za 600m trzymaj się prawego pasa". Przydatne gdy lecisz środkowym a na prawym kilka Tirów, które zasłaniają tablice drogowe. Moja Automapa to 5,3- nowsza wersja jest jeszcze udoskonalona.

Bateria- i tak w zestawie jest ładowarka, która jeździ w aucie na stałe.

Lektor- do Automapy możesz sobie dograć i wybrać w ustawieniach jakiego lektora chcesz. Może to być ksiądz, rolnik, blondynka, pedzio, a nawet Czesio z.... wiadomo czego. Co kto lubi, zależnie od upodobań. Mnie najbardziej przypadła do gustu swym niemęczącym głosem i rzeczowymi komendami "Marzena" z ustawień standardowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[11:11] <Woody> witam. a jak jest z aktualizacja map i baza fotoradarow?

[11:15] <Nawigacja> aktualizować można, wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej np. gpmapa.garmin.pl i tam można wykupować aktualizacje do garmina, nie trzeba zachowywać ciągłości w aktualizacjach a mapa będzie działać, koszt 129 zł(pakiet na 4 kolejne kwartały), bazę fotoradarów instaluję przy zakupie

[11:15] <Nawigacja> jeśli chodzi o automapę to tam jest licencja na rok i jeśli jej nie przedłużymy to wygasa

[11:16] <Nawigacja> jeśli budynki 3 D nie są priorytetem polecam Garmina

[11:17] <Woody> czyli co roku musze placic 130zl za aktualizacje map?

[11:18] <Nawigacja> w przypadku garmina nie, bo tu nie mamy obowiązku zachowywania ciągłości aktualizacji, więc można jeżdzić i 5 lat na tej samej mapie a dopiero póżniej zaktualizować

[11:18] <Woody> a przy automapie musze plecic co roku "abonament" za korzystanie ?

[11:19] <Nawigacja> co roku trzeba aktualizować aby móc korzystać

[11:20] <Nawigacja> więc trzeba przy automapie płacić, z tym że 1 rok jest gratis

 

Prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, jeśli chcesz mieć wszystko legalnie. Za Automapę płaci się abonament na rok, w Garminie płacisz za liczbę aktualizacji i jak koleś dobrze napisał możesz jeździć 2 czy 5 lat na jednej mapie i po tym czasie nadal masz 4 aktualizacje.

No chyba, że legalność w ogóle Cię nie interesuje, to w garminie tak samo jak w Automapie możesz wgrać sobie nielegalne mapy najnowsze, pełno tego w necie.

Osobiście Garmina polecam, mam nawet na sprzedaż starego, bo coś nowego i większego (z większym wyświetlaczem) muszę zakupić. Garmin ma swój soft, nie ma Windowsa i nie można go sckrackować, także jesteś uzależniony tylko od GPMapy i CityNavigatora (Europa), obie mapy są moim zdaniem fajne, 3d nie obsługują, ale w niczym to nie przeszkadza moim zdaniem. Garmin posiada fajne statystyki, np. ile przejechałeś, jaka średnia prędkość, czas postoju, ruchu, itp. Ogólnie z Garmina zadowolony jestem. POI możesz wgrywać cały czas, czyli foto radary, punkty kontrolne, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka ze wszystko mozna znalesc i witaminki tez. <piwko> mam garmina na noki n95 i GPmapa smigam po zach-pomorskim i w niemczech. mapy mozna dostac na torrenty.org za free tak samo POI czy inne rzeczy do tego programu. jak sie pokazuja nowe mapki to sobie wgrywam i wyswietlacz tez mi starcza w N95 choc zastanawiam sie nad kupnem GPS i widzialem Garminy to w cenie okolo 500-600 zl. na pewno nie polece TOM-TOMA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie polece TOM-TOMA
i się z kolegą zgodze. Jechałem z tomkiem (tom-tom) w ramach testu ( myślałem nad przejściem z garmina) i się bardzo zdziwiłem jak 10 metrów za skrętem w lcd byłem w trakcie manewru. Wszak Auto Mapa jest przyjemnym dla oka produktem i ma asystenta to jednak nie wszystko. Może miałem jakiś stary model albo cuś ale zrezygnowałem. wole zostać przy Garminie. Posiadam najprostszy model n 200 ale jestem zadowolony. Pół roku temu szwagier stanął przed zakupem navi i po testach kliku pozycji też wziął Garmina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety na razie jezdzilem tylko na telefonach wyposazonych w GPS i dla porownania Garmina z TOM-TOMEM byla roznica wlasnie w pokazywaniu predkosci pojazdu i tom-tom wyraznie sie opoznial - zakrety, skrzyzowania, ronda a to utrudnia jazde. jestes na rondzie zjedziesz juz a on dopiero mowi zjedz 3 zjazdem w prawo wiec tak nie powinno byc.

 

jeden drozszy

http://allegro.pl/item594928983_garmin_nuv...plet_ideal.html

 

drugi tanszy (chcialem go kupic)

http://allegro.pl/item592414722_gps_garmin..._gwar_fakt.html

 

chyba nie ma znaczacej roznicy w cenie ale jak na parametry i mozliwosci darmowej aktualizacji i wgrywania POI, i innych rzeczy to sie oplaca. <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cocker999, co do garmina to jest ogłoszenie w naszym dziale sprzedam, gdzie kol. CareK sprzedaje swojego garmina w fajnej cenie: http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=12871 Zresztą wspominał o tym wcześniej w swoim poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i się bardzo zdziwiłem jak 10 metrów za skrętem w lcd byłem w trakcie manewru.
tom-tom wyraznie sie opoznial - zakrety, skrzyzowania, ronda a to utrudnia jazde.

Panowie to nie ma nic wspólnego z mapą, to kwestia procesora urzadzenia, jego możliwości i szybkości.

Ja bardzo dobrze wspominam MIO 520(starszy model) bardzo preczyjna mapa, POI i radary - mozliwośc wprowadzania jednym dotknięciem z możliwością ustawinia prędkosci dozwolonej i kierunku radaru. Obecnie mam fabryczną na pokładzie i jakoś daje radę, choć nie ma możliwości wprowadzania swoich POI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie - Garmin <piwko>, tragiczna obsługa i słabe mapy.

Z przedstawionych powyżej najciekawszy Pentagram z AM. Z AutoMapy będziesz naprawdę zadowolony, a jak nie to zawsze możesz wgrać inną mapę. Jeśli nie przeszkadza Ci kwestia "legalności" to AM zawsze zaktualizujesz ;-)

A i rozmiar 4'3 sprawdza się dużo lepiej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GPMapa jest w porządku. Jeżdżę na niej praktycznie 3 lata i poza ostatnimi problemami w Ropczycach (na mapie były obiekty, które dopiero się budują - mapa przyszłości hehe) bardzo fajnie wytyczała trasę. Do tego przejechałem na Garminie trasę do Węgier i jestem zadowolony <piwko> Ale myślę, że to kwestia gustu. Aha i co do rozmiaru 3,5'' w zupełności wystarcza do map Garminowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i się bardzo zdziwiłem jak 10 metrów za skrętem w lcd byłem w trakcie manewru.
tom-tom wyraznie sie opoznial - zakrety, skrzyzowania, ronda a to utrudnia jazde.

Panowie to nie ma nic wspólnego z mapą, to kwestia procesora urzadzenia, jego możliwości i szybkości.

Ja bardzo dobrze wspominam MIO 520(starszy model) bardzo preczyjna mapa, POI i radary - mozliwośc wprowadzania jednym dotknięciem z możliwością ustawinia prędkosci dozwolonej i kierunku radaru. Obecnie mam fabryczną na pokładzie i jakoś daje radę, choć nie ma możliwości wprowadzania swoich POI.

 

tylko ze to bylo na tym samym telefonie. wiec parametry urzadzenia sie nie zmienily tylko program. teraz tez mozemy sie klocic i wymieniac zalety swoich ulubionych programow do GPS. ja preferuje Garmina w miare tani i latwo zaktualizowac. z nim mialem do czyniania wiec pisze o nim. i postaram sie wyprobowac te Auto Mapy. jednak najpierw kupie CB bo GPS mam na razie. tak reasumujac to masz 2 opcje Auto Mapy albo Garmina. napisz pozniej co wybrales i jak sie sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cocker999, nikt, a przynajmniej ja nie zamierzam się klócić. To tylko wymiana doświadczeń i chyba o to tu chodzi.

A wracając do tematu dalej twierdzę, że to kwestia procesora. Pisząc, że zależy to od niego nie od mapy, miałem na myśli, że nie zależy od jej dokładności. To procesor obrabia dane, które widzisz na ekranie i od niego zależy czy jest to o czasie czy z opóźnieniem. W mojej gdy używałem mapy z 2oo6 (kit wie jaka to mapa-gdzieś z sieci, ale działała) choć była dość słaba jeżeli chodzi o pokrycie to nie miałem problemu z tym o czym piszesz. Wyświetlone było na czas i komunikaty także. Teraz mapa z 2oo8 i nic się nie zmieniło. No chyba że zapycha się dość szybko... <piwko> wtedy to trzeba miec procesor z NASA :-P

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem jeszcze tyle ze nie kupuje nieznanych marek. wole dolozyc troche i kupic cos pozadnego. z twoich propozycji to:

pozycja nr 2 jesli chcesz garmina

pozycja 3 jak chcesz AM

a najlepiej porzycz od znajomych GPS i wyprobuj co bedzie lepsze. z tych co testowalem to Garmin jednak po waszych opiniach bardzo chce zobaczyc jak Am chodzi ;-)

 

oczywiscie ze chodzi o wymiane doscwiadczenia i dla tego chce wyprobowac AM ;-) tylko jakis GPs musze skitrac od kolegi i zainstalowac AM to przetestuje i zobacze a moze i pozbedne sie garmina <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!