Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie, pierwszy raz dolewam płynu chłodniczego do Megi II, powiedzcie mi proszę, na który wskaźnik ilości płynu chłodniczego mam patrzeć? W instrukcji jest żeby patrzeć na Punkt A czyli takie okienko z napisami MINI MAX, lecz patrząc na nie, lałem do MAX, spojżałem na miarke w baniaczku i było nieco powyżej MINI (zaznaczam że jeździłem z płynem poniżej MINI wg. miarki na baniaczku), więc lałem aż do MAX na baniaczku i wlałem niechcąco nieco powyżej MAX. Oczywiscie w okienku A było dużo dużo więcej niż MAX, lecz z rosądku patrzyłem na wskaźnik na baniaczku. Tak wlałem 1L płynu, dobrze?

 

 

P.S. Zamotane co? <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe tak myslalem<ok> wiec moze tak:

Zaóważyłem ze w M II są dwie miarki poziomu płynu chłodzącego: Jedna to na baniaku a druga jakies specjalne okienko na plastku pod maska z napisem MINI MAX.

Zaóważyłem na zbiorniku że mam poniżej poziomu MINI płyn chłodzący.

Kupiłem dzisiaj płyn i wlałem, zastanawiał mnie tylko fakt na którą miarke patrzeć. W instrukcji jest napisane zeby patrzeć na Okienko "A", lecz gdy lałem płyn i w okienku A było płynu już na max, spojżałem na miarke na zbiorniku, a tam raptem podskoczył płyn ponad MINI. Więc lałem aż doszło do MAX na miarce na zbiorniku, nawet troche nad MAX.

I teraz czy jeżeli jest ponad MAX płynu to nic sie nie stanie?

I która miarka wskazująca ilość płynu jest właściwa?

 

Polecam zapoznanie się z regulaminem forum i doczytanie tam o zasadach pisania postów na forum. :mrgreen:- Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dobry wątek, ale nie fajnie rozpoczęty;)

 

Moje pytanie - jaka ilość płynu chłodzącego mieści nasza Renia?

oraz co bedzie lepsze koncentrat GLACELF czy zwykły płyn COOLELF.

Na chwilę obecną zakupiłem koncentracik więc wolałbym przy nim zostać.

czekam na Waszą podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!