Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rezonator


baad74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno byłem u mechanika i przy okazji wymiany poduszki skrzyni stwierdził, że jest spory ubytek w rurze układu wentylacyjnego (dolot do filtra powietrza, pod akumulatorem) oraz brakuje jakiegoś elementu na końcu tej ruru (od strony zderzaka). Pojechałem więc do ASO i tam mechanik powiedział, że brakującym elementem jest rezonator. W związku z tym mam pytanie: do czego służy to urządzenie, jakie będą konsekwecje braku tej części podczas jazdy i czy ma to coś wspólnego ze spalaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rezonator i rur? ju? wstawi?em. Kupi?em u?ywane (nie by?o ?atwo). Po naprawie zrobi?o si? ciszej, ale czy teraz mniej pali? Trudno powiedzie?.

Ps. W Megane II rezonator (inaczej t?umik szmerów ssanego powietrza) to jednak co innego ni? obudowa filtra powietrza. Jest to element przypominaj?cy ma?y zbiornik znajduj?cy si? na pocz?tku uk?adu wentylacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Ja mam megi 1.4 8v i mam takie coś tuż przed samym filtrem, jako przedłużenie pokrywy filtru. Tam w środku jest taka klapka na sprężynkach. Jeżeli dobrze rozumiem to to jest ten rezonator, czyli tłumik szumów zasysanego powietrza? nie wiem dokładnie jak to ma działać bo dość ciężko to otworzyć, a wątpię żeby powietrze było zasysane aż z takim ciśnieniem. Więc otworzyłem to na stałe rozpurką. Poza tym montuję stożek i nie chcę żeby mi coś blokowało przepływ powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

U mnie w megane II 1.6 16v jest przed przepustnicą taka rurka zaślepiona dł. 20cm idąca w dół na rurze która prowadzi do filtra powietrza. Jest to tłumik szmerów ssania(tak wyczytałem w instrukcji) i mam pytanie czemu to dokładnie służy bo zamontowałem u siebie stożkowy filtr powietrza i powiem szczerze że szału nie ma z dźwiękiem, nie słyszę dużej różnicy. I tak się właśnie zastanawiam czy nie wywalić tej rurki całkiem, może ona troszkę powoduje hamowanie powietrza.

post-11623-0-74095900-1311952334_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!