Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie na luzie?


sleepless

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż szukałem tego na forum i nie znalazłem dokładnej odpowiedzi problem mam mianowicie taki że ... nigdy nie jeździłem na luzie tylko ciągle na biegu by oszczędzać paliwo jednak ostatnio znajomy chwalił mi się że kupił astre 3 w combi co jest tu mało ważne ale zaczęliśmy rozmawiać o klimatyzacji a z klimatyzacji temat przeszedł na spalanie na luzie mianowicie kumpel stwierdził że ta astra wykazuje 0.3 litra na biegu jałowym bez klimy z klimą 0.6. Myśle sobie niewiele i chciałem sprawdzić ile pokazuje megane jednak kiedy wyrzuciłem go na luz dodam jeszcze że bez klimy samochód się nagrzał a na dworze było 21 stopni i jechałam ponad 30 bo wszyscy wiedzą że przy mniejszej prędkości spalanie chwilowe nie działa i ... wyskoczyło mi 3.0 litry nie powiem troche mnie to przeraziło bo o ile pamiętam kiedyś było 2.2l/100 i to też mnie przerażało ale ostatnio troche robiłem przy samochodzie i całkiem o tym zapomniałem ... Czy ktoś może mi powiedzieć czy to normalne w tym samochodzie i że to być może tylko komputer oszukuje czy może to być coś poważniejszego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. komp oszukuje

2. spalanie chwilowe zależy od tego jak operujesz gazem- nie ważne jaka prędkość (ponad 30)

3. nie wiem jak w m II ale u mnie jak przytrzymam przycisk kompa i uruchomię silnik na teście komputera to wyświetla spalanie na jałowym. sprawdź to albo poczekaj aż się użytkownik m II wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jaki przycisk komputera? hmm jak go przytrzymam to skasuje wszystko a dodam że to diesel 1.9 dci bo tego w sumie nie powiedzialem o z tymi 30 km to po prostu gdybym stał na parkingu na luzie to komputer pokazuje --/-- bo zaczyna wskazywać po przekroczeniu 30 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sleepless, całkowicie normalne zachowanie - powiem ci szczerze albo Twój kolega robi z Ciebie głupka albo to on ma coś zje**ne

 

1. komp oszukuje

 

Akurat Tutaj bardzo się mylisz - paroma autkami już jeździłem i powiem ci z pełną świadomością, że w w Megance II najdokładniej oblicza spalanie - jeżeli ktoś tankując zwrócił kiedyś uwagę na dystrybutor i na komputer wie, ze różnica jest minimalna - u mnie przy pełnym baku max 0,5 litra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z tym kompem i wejściem w tryb testu? zmienili coś?

 

Hmm... albo nie mam o tym zielonego pojęcia, albo w M II takiego trybu nie ma - bynajmniej ja nie natrafiłem na to nigdy :-o

 

PS

Co do testu zegarów to robi się go inaczej, ale nie ma on nic wspólnego ze spalaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że w takim razie komputer pokazuje głupstwa i nie powinienem się tym przejmować? Mimo wszystko mnie to denerwuje ... Gdyby ktoś mógł zrobić taki test 1.9 dci i potwierdzić że u niego pokazuje podobne głupoty byłbym spokojniejszy a jeśli wyjdzie że u innych pokazuje 0.7 powiedzmy jak w astrze 2.2 dti to po prostu umówie się na wizyte w serwisie i podepne go pod komputer bez potwierdzenia mi troche szkoda ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda jest prosta. Wciskasz przycisk kompa na prawej manetce i trzymając go wciśniętego odpalasz silnik. Tak wchodzisz do trybu testowego. Miga wszystko co tylko może, ale wyświetlane jest też spalanie na biegu jałowym gdy auto stoi. O ile dobrze pamiętam, jednostka wtedy jest l/h a nie l/100km. (Przeliczane oczywiście!) Jedynie taki pomiar jest wiarygodny.

Badanie spalania na luzie w jadacym samochodzie jest totalnym bezsensem. Podawane wtedy jest spalanie w l/100km, czyli spalanie na luzie zależy wtedy też od prędkości pojazdu :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz zejde do samochodu i sprawdze ile pokazuje i zaraz się tym z wami podziele ; ))

Noooo już myślałem że nie wyłącze tego testu ; p ale się udało no a teraz do rzeczy, a więc 1.2 litra na godzine nie powiem spodziewałem się czegoś typu góra 0.8 na godzine ... i wciąż nie mam punktu odniesienia co do innego megane 1.9 dci jeśli ktoś też mógłby wykonać dla mnie taki test i podzielić się wynikiem będe wdzięczny bo nadal nie wiem czy warto podłączyć go pod komputer czy wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie:

waha się pomiędzy 0,6 a 0,9 l/h

po włączeniu klimy waha się pomiędzy 0,9 a 1,2 l/h

Z tym że nie mogę tego dziadostwa wyłączyć <ok>:mrgreen: ;)

Proszę odpiszcie, bo zgasiłem i zamknąłem auto i nadal nic - ale numer ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo nie pomyślałem - idę do garażu wcisnąć go - numer dnia normalnie <ok>:mrgreen:

[ Dodano: 2009-04-24, 18:45 ]

:roll: Jak zszedłem do garażu to już samo zdążyło się wyłączyć - autko dziś zrobiło mnie w konia :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!