Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bagażnik dachowy


rav85

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc czy kupując taki bagażnik:

 

http://allegro.pl/item619356388_bagaznik_b...ne_tolledo.html

 

wystarczy otworzyć zaślepki mocowań na dachu i przykręcić go w odpowiednie miejsca - czy sa potrzebne jeszcze jakieś przejściówki?

 

Drugie pytanie jakie mam to czy posiadając solardach jest jakieś mniejsze dopuszczalne obciążenie dachu oraz czy po zamontowaniu takiego bagażnika będzie można normalnie otwierać dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....znajomy ,prowadzący wynajem i sprzedaż różnego rodzaju bagażników , box-ów itp., stwierdził abym nie eksperymentował z innymi bagażnikami dachowymi poza oryginalnym lub Thula. W innych trzeba coś ścinać, szlifować bo wyłamują się i zniekształcają gniazda mocowania. Również poszukuje oryginalnego bagażnika. W salonie 550zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo zastanawiałem się nad zakupem bagażnika ale po rozmowie z kilkoma osobami znającymi się na rzeczy wniosek byl oczywisty - tylko i wyłącznie oryginał lub Thule/Atera. Tak jak pisał przedmówca tani bagażnik może być sprawcą wielu szkód zwłaszcza że w naszych MII mocuje go się tylko za pomocą 4 srub co na początku troche mnie przerażało...

Plusem Thule nad oryginałem jest fakt że thule jast aluminiowy - oryginał jest stalowy oraz to że w Thule przy zmianie samochodu wystarczy zmienić tylko kit za 80 PLN (lub ostatecznie stopy jeśli będą relingi)

 

Reasumując zakupiłem caly zestaw Thule (kit 3001 + stopy 753 XT + belka areo alu 861 + 2 x proride 591) i szczerze każdemu polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic ja zakupiłem powyższy bagażnik - bo sezon już w pełni a ja nie mam jak przewozić rowerów - no zobaczymy co z tego będzie. Na pewno napiszę jak tylko przyjdzie jak wrażenia z jakości bagażnika oraz z przeprowadzonego montażu

 

A mówiąc ze mogą być duże szkody co macie na myśli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem wlaścicielem Scenic 1998r.

Na dachu mam tylko listwy , nie przystosowane do bagażnika . Nie wiem w jaki w jaki sposób i jak mam zamontować bagażnik .Chciałbym wozić łódkę.

Czy mieliście taki problem i jakgo rozwiązaliście . Czekam na odpowiedź. Mile były by widziane jakieś fotki montażu bagażnika, typ , adres producenta itp....

62slawekkarol @wp.pl :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

athlon64x4 czemu akurat taki zestaw składany a nie kompletny bagażnik Thule'a ?

Co dało ci to że akurat taka belka ? czym się różnią ? Gdzie mogę znaleźć w jendym miejscu te wszyskti komponenty THULA bo jak narazie to jeden sklep ma to a inny tamto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Athlon mozna zrobić jak sugerujesz. Jest tylko problem z belkami. Bo jeśli auto będzie trochę szersze lub węższd to może się okazać, że te belki i tak nie pasują, ja mam zestaw firmy automaxi, targam w te i wewte rowery i nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

athlon64x4 czemu akurat taki zestaw składany a nie kompletny bagażnik Thule'a ?

Co dało ci to że akurat taka belka ? czym się różnią ? Gdzie mogę znaleźć w jendym miejscu te wszyskti komponenty THULA bo jak narazie to jeden sklep ma to a inny tamto...

 

wszystkie thule sa składane (nie ma czegoś takiego jak bagażnik kompletny) - dedykowany do mII składa z dokładnie z takich elementów jak wymieniłem. Belki areo podobno mniej hałasują. Belki ogólnie różnią sie kształtem (zwykłe kwadratowe lub owalne/areo) oraz materiałem (zwykłe stalowe powlekane gumą lub aluminiowe). Ja wszystkie elementy kupiłem w FeuVert (w necie znajdziesz masę sklepów które mają wszystkie elementy - uważaj tylko na znaczace różnice w cenie, poszukaj też na allegro)

 

Marcin Szymansk fakt auto może być szersze/węższe ale belko może być w sam raz :mrgreen: 120 cm to tak idealnie na małego htb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując zakupiłem caly zestaw Thule (kit 3001 + stopy 753 XT + belka areo alu 861 + 2 x proride 591) i szczerze każdemu polecam.

 

 

.... zapewne ten sam zestaw będzie do RM II, z ciekawości przejadę się zorientować w cenie u naszych sprzedawców lokalnie. Ile ciebie wyniósł ten zestaw, tak dla porównania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bagażnik (stopy+kit+belki) zapłaciłem 590PLN a za uchwyty rowerowe dokładnie 598PLN. Dokupiłem sobie jeszcze na wszelki wypadek dodatkowe zabezpieczenie do belek w postaci 4 używanych zamków za 30PLN na allegro (na końcach belek są takie zaślepki czarne które można zdjąć bez problemu ale nie można ich za bardzo dokupić - stwierdziłem że komuś sie na pewno spodobają zaraz i sobie pożyczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DrNo, czy też masz taki wielki luz pomiędzy czarnymi osłonami (zamykanymi na zamek), a dachem. Bo u mnie jest tak ze 2cm (widać podstawkę plastikową, a nawet śrubę mocującą. Z tyłu to jeszcze ujdzie, ale z przodu wygląda to kiepsko. Belki alu B + kit 116. Nie wiem, czy te osłony nie są o jakiegoś innego modelu auta.

 

[ Komentarz dodany przez: DrNO: 2009-05-16, 21:38 ]

Zacznę za to rozdawać paski, od razu po dwa "punkty"!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!