Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

śruby zabezpieczające, śruby do stalówek i


mati_z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Potrzebuje małej porady jakie parametry śrub zabezpieczających będą odpowiadały do megi III coupe, do felg aluminiowych 18 cali, zdjęcia felg poniżej...

Może jeszcze ktoś poleci jakąś firmę śrub.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Mateusz

post-15069-1241540138_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup seryjne w ASO zlodziejom bedzie latwiej odkrecic

sam takie kupilem i nie ma mozliwosci zeby ktos mial taki klucz pod dane sruby.

Sruby sa z obrotowym kolnierzem i nawet z zalaczona nakladka ciezko czasami trafic w odpowiednie ustawienie sruby :mrgreen:

Pozadne wykonanie i numer seryjny potrzebny w razie zgubienia nakladek.

Dlugo szukalem odpowiednich i te naprawde polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam! w listopadzie zakupiłem samochód Renault Megan Grandtour do którego zamówiłem dodatkowo felgi aluminiowe 17 cali.Na okres zimowy mam felgi stalowe 15 cali.Mam więc pytanie odnośnie śrub? czy śruby, które obecnie mam przykręcone do felg aluminiowych będą pasowały do stalówek?dodam że ostatnio odkręciłem jedną i zauważyłem ,że śruba posiada ruchomy kołnierz?[zastanawiam się czy nie są to tzw.śruby pływające?]prosze o odpowiedź!!!!pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

nie będą pasowały są za krótkie i mają kołnierz którego nie powinno być dla stałlówki

ps nie kupujcie mcgardów-mi się ukręciła (odkręcałem ręcznie bez żadnych przdłużek na kluczu i kopania nogą) po 2 tyg jeżdzenia. wyszedłem na tym jak zabłocki na mydle, kłótnie ze sklepem i producentem. Nie mogli mi jednej dorobić musiałem kupić nowy komplet więc ich olałem. A najlepszym zabezp na złodzieja jest autocasco wtedy 0 śrub antywłamaniowych jak ukradną to kupisz nowe fele i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

mam pytanie, jaki jest prawidłowy moment dokręcania śrub przy felgach ze stopów lekkich dla Renault Megane III Grandtour? Będę wdzięczny za pomoc. Jeśli ma tu znaczenie rozmiar felgi, bądź inne parametry, to proszę o informację.

 

Mam silnik 1.5dci 105KM.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam,

ZIMP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Poszukuje śrub zabezpieczających do stalówek 15 calowych oryginalnych o wymiarach: 6,5J15" 5x114,3 ET43 otwór centrujący 66,1

Jeżeli ktoś dysponuje konkretnymi danymi jaki powinien być:

 

typ łba: stożek, kula?? długość gwintu?? skok gwintu ?? średnica gwintu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne będą pasowały te same, które są dla M II / S II, do jedynek też pasowały. W Allegro jest kilka kompletów używek, jedne w pudełkach inne luzem. Sam takie swego czasu zakupiłem. Trzeba jednak zwrócić uwagę, by były 2 nasadki. Jedna jest na klucz 17 a druga na 19 i tak w komplecie być powinno.

Śruby dobrej jakości, system zabezpieczenia dokładnie taki jak w renomowanych McGardach, a cena w okolicach 50 zł.

http://allegro.pl/renault-megane-ii-2003-sruby-zabezpieczajace-klucz-i3205646627.html

Tu z dwoma nasadkami ale bez pudełka:

http://allegro.pl/sruba-sruby-zabezpieczajace-renault-i3171295665.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod śrub Renault do felg stalowych: 7711239099

Wymiar gwintu: M 12 x 1.5

 

Dane ze sklepu internetowego:

Długość: 52mm

Długość gwintu: 22mm

 

Koszt w ASO: 170zł

Edytowane przez kataryniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie złodziejki nie są nic warte bo są to standardowe wzory dostępne na rynku Podobnie jak Vw ma bodajże 3 wzory, citroen ma też swoje rolki w złodziejce tak i tutaj jest określony wzór. Osobiście nie polecam takich wynalazków bo więcej z nimi problemów tylko jak przychodzi sezon na wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu piszesz głupoty i tyle. Poczytaj albo przynajmniej pooglądaj McGardy. te oryginalne Renaultowskie są do nich łudząco podobne, a przynajmniej ta sama metoda jest zastosowana, jedna z bardziej przemyślanych i nie do pokonania bez odpowiedniego przygotowania. Trzeba mieć przy sobie trochę więcej i bardziej wymyślne narzędzia jak klucz fajkowy z nasadkami 17 albo 19mm. Dodatkowo te z Renaulta mają jeszcze jedno zabezpieczenie więcej jak McGard, cała główka śruby jest luźno obrotowa na trzpieniu, McGard ma stałe w tym miejscu, razem z trzpieniem.

Zaglądnij przynajmniej w temat jaki już dłuższy czas jest na forum na temat śrub zabezpieczających.

Dodatkowo Renault ma stożki tzw pływające, choć to z zabezpieczeniem nie ma wiele wspólnego ale z osadzeniem śruby bardzo wiele. Sama się układa do gniazda w feldze, szczególnie aluminiowej.

Inna sprawa, że takie śruby mają przeszkodzić w kradzieży kół zwykłym rzezimieszkom, których jest niezliczona ilość, co to dla kilku złotych chcą sobie czyjeś kółka zajumać. Fachowiec weźmie całość, razem z karoserią i zawieszeniem.

Osobiście posiadam i te Renaultowskie i McGardy, w każdym sceniolu inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!