Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dziwne zachowanie podczas jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze świeżo zakupioną MII. Podcza jazdy auto chwilami ściaga w lewą stronę. Cisnienie w oponach mam jednakowe, opony OK. Próbowałem zmienić kąt 0 kierownicy wg instrukcji z forum, ale po ustawieniu kół na wprost komunikat w wersji francuskiej nie znika. Żeby z niego wyjść muszę wcisnąc start/stop i jakby cała operacja nie daje rezultatu. Kierownica prosto a auto ściąga w lewo, chwilami mocniej chwilami prawie w ogóle. Dodatkowo chwilami podczas jazdy szczególnie po bardzo równej nawierzchni auto wpada w dziwne drgania. Polegaja one na tym, że auto jakby momentami leciutko podskakiwało. Zamieniłem opony przód na tył sądząc, że może zrobił się na jakiejś bombel, bo przedtem drgał mi tylko przód, ale teraz drga cała prawa strona (przód i tył). Przy 130 km/h wibracje są już dosyc silne, trzęsa się zagłówki siedzeń. Kierownica nie "bije" na boki - jest stabilna. co to może być ??? Auto przed zakupem przechodziło ścieżkę diagnostyczna na szarpakach, teście amorów itd. Wszystko było w porządku. czy może to byc wina źle wyważonych kół ??? Pomóżcie Koledzy.

 

PS Własnie znalazłem wątek, że przed cała operacją usawienia kątu muszę odpiąć aku. W opisie, który czytałem nie było o tym mowy. Spróbuję jeszcze raz z odpięciem aku. Pozostaje problem drgań. Ktoś ma jakiś pomysł ???

 

PS @ Przeczytałem właśnie wątek o poduszce silnika. Może to to. Rzeczywiście np jadac 120-130 i zmianiająć bieg na 6 drgania jakby się zwiększają a zmieniając na niższy zmniejszają. takie mam przynajmniej wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to jednak poduszka silnika. Po przełaczeniu z 5 na 6-kę dragina znacznie wzrastają. jaki koszt orientacyjny wyiany, czy mozna samemu ?

 

[ Dodano: 2009-06-07, 21:02 ]

Wszystkie opony sprawdzone. Wszystkie sa OK. Chyba to jednak poduszka. Od której radzicie zacząć jak zdiagnozować ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!