Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Utrata mocy oraz buczenie silnika na obciazen


marshiasz

Rekomendowane odpowiedzi

a czy mógłby mi ktoś doradzić co do kupna ?

 

Dodano: 05 sty 2013 - 14:47

witam kupiłem łozysko o numerze 700310 i to bedzie pasowało ? prosze o szybką odpowiedz bo jestem w trakcie naprawy

 

Dodano: 07 sty 2013 - 18:50

dzisiaj wymieniłem łożysko lewe tak jak kazali koledzy wyżej,i okazało się ze nie to jest przyczyną buczenia ;/ jest możliwość że to łożysko z prawej strony ? ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam podobny problem, otóż czasami podczas przyspieszania moje renault megane 1.6 16v zaczyna nierówno przyspieszać i dziwnie buczeć (taki basowy dźwięk). Silnik traci moc i trzeba go trzymać na wysokich obrotach by jechał, następnie po zatrzymaniu (na światłach) lubi sobie zgasnąć, po ponownym odpaleniu silnik znowu jest żwawy i równomiernie przyspiesza. Obroty na postoju czasem falują (zazwyczaj na rozgrzanym silniku) i samochód ma problemy z odpalaniem (nie sa to jakies powazne problemy tylko po prostu trzeba chwilke dluzej pokręcić), kolejnym ciekawym objawem jest to, że podczas hamowania silnikiem na biegu silnik spala małe ilości paliwa (ok. 2l/100km). Co może być tego przyczyną? Bo nawet nie wiem od czego zacząć :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nagle problem praktycznie sam ustał, jedyne co zrobiłem to poprawiłem wtyczki od przewodów wysokiego napięcia i nagle silnik ładnie trzyma obroty, nic nie trzeszczy, jedynie pozostał problem z odpalaniem ale obstawiam, że to długie kręcenie to przez mrozy, bo ciepły pięknie odpala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Witam.

Dalej mam problem z moją Megane 2 1.6.

Mój problem polega, że auto przyspiesza w miarę jak dodaje delikatnie gaz. Zauważyłem że gdzieś powyżej 2900 obrotów zaczyna buczenie i spadek mocy, jest buczenie i ledwo jedzie.Przez dwa dni można powiedzieć że się naprawił wszystko wróciło do normy i nagle znowu to samo, założyłem nowe świece, cewki stare założyłem to samo, tylko mnie to zastanawia że na dwa dni wszystko działało 1,2,3,4 bieg i samochód zachowywał się jak rakieta a teraz ledwo jedzie o wyprzedzaniu nie ma mowy.

Proszę o pomoc, mechanik twierdzi że katalizator do wymiany ale mnie dziwi że te dwa dni było wszystko ok,pali samochód od strzała,do 3 tys.obrotow jedzie delikatnie dodaje gazu jedzie a wcisne mocniej buczy .sonda lambda na wykresie ponoć ok.

Wypadanie zapłonów jest,błąd P0420 też ,clip nic konkretnego nie pokazał, trzeba szukać niestety co się dzieje,metoda eliminacji.

Cewki sprawdzone, jutro założę nowy filtr powietrza i co dalej..... proszę o info 

Edytowane przez szyna222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!