Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problemy z odpaleniem


antoonioo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam następujący problem, wczoraj już prawie na oparach dojechałem na stacje benzynową, tzn jak już wjeżdżałem na to auto zgasło, po czym nie mogłem go odpalić. Zapchałem go pod dystrybutor, zatankowałem ale dalej nie mogłem odpalić. Jedynym rozwiązaniem było odpalenie na "zapych", udało się ale pomimo tego ze w baku jest dość sporo paliwa świeci się kontrolka dystrybutora i czasem nie chce odpalić za pierwszym razem :/ czy to co się stało to zapowietrzenie silnika? Jak pozbyć się tego problemu i żeby kontrolka przestała się świecić?

 

Renault Megane II 1,5dci 2003

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antoonioo, moja biedalampka czasami tez potrafi robić takie psikusy, mój sposób na to to odłączenie akumulatora i zwarcie ze sobą kabli w celu rozładowania podtrzymania. Można też odłączyć sam kabel z "+" i dotknąć nim masy auta, efekt ten sam.

<ok> Jeśli jednak nie posiadasz kodu do radia to nie rób tego, najpierw postaraj się o numerki i miej świadomość, że niektóre układy, jak np: sterowanie szybami może zwariować i trzeba ponownie przyuczyć. Jest to opisane na forum jak tego dokonać. Znikną tez wskazania licznika dziennego i inne mniej istotne błędy z kompa. To tyle co do lampki.

Jeśli chodzi o odpowietrzenie układu paliwowego, popatrz czy przed filtrem paliwa masz gumową gruszkę- pompkę. Jeśli tak to na pracującym silniku ściśnij ją kilka- kilkanaście razy, przepompujesz powietrze dalej w stronę cylindrów, gdzie zostanie "spalone", a ewentualny nadmiar paliwa wróci powrotem- przelewem powrotnym do baku. To powinno pomóc. W MI PhI tak przynajmniej jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!