Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Doświetlanie zakrętów w naszych autkach?


SnakeEyes

Rekomendowane odpowiedzi

pomysł dobry, ale chyba nie z przeciw mgielnymi, mają one dość mały zasięg. No chyba że jakoś może tak przerobić lampy, czy to inne żarówki wstawić, żeby ciut zwiększyć zasięg.

Tak czy owak pomysł godny zainteresowania....podaruj sobie odrobinę luksusu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co wiem w tych zamontowanych seryjnie też używa się przeciwmgielnych.

Ciekawe tylko, czy można to wyłączyć np. w dzień, czy jest taka możliwośc za pomocą jakiegoś "guzika" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem w tamtym tygodniu Sprinterem z tym doświetlaniem (w halogenach), trzeba włączyć kierunek i przy małych prędkościach rzeczywiście to działa, np. skręt z miejsca pod kątem prostym. Jednak spokojnie można bez tego żyć, a lepiej by się sprawdził ten wynalazek podczas cofania w bok, bo lampki świecą prosto do tyłu i widoczność przy skręcie jest słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A orientował się ktoś czy da da się to zintegrować z modułem komfortu lub sterownika świateł od CUBE Electronics? Teorytycznie jednym modułem można zrealizować kilka ciekawych rozwiązań, których brakuje MII. Cena wydaje się być atrakcyjna (przynajmniej za sterownik świateł) w stosunku do możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) ;) ;) WYGRYWASZ! ZOSTAJESZ MISTRZEM ODGRZANEGO KOTLETA!!! ;) (2 lata i 5 miesięcy rekordzik ;) )

;)

Właśnie poza spamem i odbieganiem od głównego watka, post niewiele wnosi do tematu. :D

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brudijr, czytałeś regulamin? Pkt 4.3 mówi:

Jeżeli dany temat już istnieje, a nie ma w nim odpowiedzi na nurtujące nas problemy, to należy zadać pytanie w już istniejącym temacie.

 

Z mojego punktu widzenia to nie jest odgrzanie kotleta lecz kontynuowanie tematu w jednym wątku aby nie robić niepotrzebnego śmietnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego punktu widzenia to nie jest odgrzanie kotleta

Bardzo słuszne rozumowanie i postępowanie. Choćby to nawet reanimacją trupa ktoś nazywał.

Nawet podawanie odpowiedzi na stare zapytanie, z przed kilku lat jest sensowne, jeśli taka odpowiedź nie padła. Jest to kontynuacja tematu, a nowa wiadomość może być komuś pomocna. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Zbyt kosztowne. Wręcz w warunkach "domowych" nie do wykonania. Wiąże się to ze zmianą konstrukcji samych lamp. Trzeba dodać dodatkowy silniczek, który "skręcał" by lustro lampy, oprogramować taki silniczek itd. Choć nie twierdzę. No i zasadnicze pytanie. Co z homologacją samych lamp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się zorientowałem do 40km/h można używać właśnie jednego, konkretnego halogenu. Samo skręcanie wiązki światła faktycznie jest skomplikowane, ale... W warunkach w których mam "przyjemność" jeździć dodatkowe oświetlenie pobocza przy skręcie kierownicą byłaby nieoceniona. Znalazłem moduł CLM01 który wpina się m.in. w szynę CAN i pobiera z niej informacje o prędkości, dodatkowo jeśli światła mijania nie są włączone to system nie działa.

Edytowane przez krysk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!