Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

M1/1 Czujnik temperatury zewnętrznej


jkb

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj http://megane.ruzam.pl/viewtopic.php?t=1477 w moim poście są fotki wyświetlacza z temp. i bez.

 

PS. Ale jajo. Dałem link do TEGO wątka. A ile sie go naszukałem :mrgreen: Wystarczy przejść na pierwszą stronę aby zobaczyć rzeczone fotki :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wyświetlacz ma opcję tylko temperatury zewnętrznej czy także wewnętrznej??? Jeśli wskazuje temp. zewnetrzną i wewnętrzną to jak się je przełącza?

 

pozdr.

 

Znalazłem coś takiego:

Czy ten wyświetlacz pokazuje dwie temperatury?

post-1180-1180385241_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waflos, jeżeli tak bardzo czcesz miec pomiar temp wew. i zew. to zamontuj do wyświetlacza dwa czujniki równolegle. Jeden w kabinie drugi w kusterku i przełączaj je zwykłym przełącznikiem gdzieś ukrytym. To chyba będzie najprostsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Nie działa mi temperatura ,a jak juz dziala to pokazuje wysokie wartosci.

PYTANIE NA SNIADANIE:

Jak sprawdza sie czy działa czujnik?

Znalazłem na allegro czujnik za 30 zl ,czy ktos sie orientuje czy to sie wogole właczy ?Czy mam tylko szukac oryginalu?

 

[1. brankiniol, scalilem Twoj temat z watkiem dobrze rozwinietym o tym samym temacie.

2. brankiniol, jedyny i osatni raz zostajesz upomniany. zlamales regulamin forum w kilku punktach, w ktorych to sam wiesz najlepiej, bo regulamin czytales. kolejne wykroczenie zostanie ukarane.

3. brankiniol, skasowalem Twoj starszy watek.

 

DrNO]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne czujnik moze byc nie taki jak trzeba, lecz nie trzeba kupowac oryginalnego za niewiadomo ile, jak mozna samemu taki zlozyc za pare zl.

 

sprawdz jeszcze styki przy wyswietlaczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na allegro za 30 zł i zastanawiam sie nad zakupem.

Jutro pojade na gielde i jak nic nie znajde to chyba zamówie ten.

Dzis sprawdzalem w lusterku czujnik,ale poruszalem nic i nic.Nie swieci sie juz na dobre.

A jak jest ze zmiana?Kable ida gdzies do srodka w drzwi.Gdzie sie wypina ten czujnik?

Czy mam wyciac kabel i polaczyc go z nowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja kupiłem sobie taki mały wyświetlaczyk od MegI do swojego MegII.

Wywaliłem oryginał, bo w to miejsce poszedł wyświetlacz od Pionka. Ale chciałbym mieć zegarek i termometr, więc kupiłem ten mały.

No i teraz mam problemy z podłączeniem.

Wg schematów znalezionych na pikurze, 6 potrzebnych mi żył to piny 4-9, gdzie np czewony plus to pin nr 7.

Ale na tej fotce widać wyraźnie, że coś tu nie pasi:

 

wyswietlaczwtyczka1cv8.jpg

 

Czerwony plus np widać wyraźnie pod nr 7, a nie 9.

Dalej, plus po stacyjce to chyba 8, regulacja natężenia to 9, plus świateł to 10, a masa to 11.

Nie mogę tylko znaleźć białego kabelka z sygnałem od czujnika temperatury...?

 

Aha, mój "mały wyświetlacz od MegI" jest ciut inny od tego, jaki widać na fotce Lewego.

Optycznie jest ten sam, ale w wiążce masa jest tylko w pinie nr2 (podwójny kabelek), a pod nr5 mam kabelek beżowy (chyba regulacja natężenia). Reszta kabelków idzie tak samo.

 

Jak myślicie, będzie to działało po podpięciu?

Wczoraj wprawdzie przeprowadzałem próbę, ale bez efektów. Mam nadzieję, że to wina spalonej żarówki :-|

 

wyswietlaczmegizarowkaso5.jpg

 

(a tak btw - taka żarówka to tylko w serwisie? czy na stacji np też? to się jakośwyjmuje z tej czarnej oprawki?... :-| )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grissley, widzę, ze się doszukałeś fotek ;-) Żarówkę wymieniasz wyciągając z cokołu, jest to normalna żarówka do kontrolek chyba 1,2W

Aha, mój "mały wyświetlacz od MegI" jest ciut inny od tego, jaki widać na fotce Lewego. Optycznie jest ten sam, ale w wiążce masa jest tylko w pinie nr2 (podwójny kabelek), a pod nr5 mam kabelek beżowy (chyba regulacja natężenia). Reszta kabelków idzie tak samo.

Ja mam taki sam, to w nim właśnie zamieniłem przewody niebieski z beżowym i podświetlenie zegara nie przygasa po właczeniu świateł. Jeden czarny z tej podwójnej masy odchodzi właśnie do czujnika w lusterku (drugi to biały)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgjen - ale u mnie orginalny wyświetlacz pokazywał temperaturę (wywalam go, bo nie potrzebuję tej całej reszty odpowiedzialnej za dane z radia).

To znaczy, że kabelek od czujnika temperatury powinien by w kostce (tej, którą pokazałem na zdjęciu), a masa pewnie jest zmostkowana.

 

Pytanie - Który to kabelek? Kolorystycznie żaden zbytnio nie pasuje (w kostce nie ma białego), a schematowi z Pikura nie można wierzyć.

 

PS - czy po zamianie beżowego z niebieskim działa Ci regulacja natężenia podświetlenia wyświetlacza pokrętłem?

 

PPS te żarówki są jakieś różne - w kontrolkach od otwartych drzwi żarówki są nieco krótsze, a tutaj jest taka "długa". No i nie umiem jej wyciągnąćz tego cokołu - może na stacji mi powiedzą, jak :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!