Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

przednie głośniki


Rekomendowane odpowiedzi

nie zgodze sie. wstawilem tylko glosniki do przodu(beda rowniez nowe do tylu i tweetery) tweetery mam fabryczne i nie zauwazylem "dziury" teraz w samochodzie słychac znacznie lepiej muzyke. i jak dla mnie "zwyklego" sluchacza efekt jest zdecydowanie lepszy niz na fabrycznych elementach.

 

oczywiscie audiofile beda wydawac mase kasy aby miec extra dzwiek, mnie to jednak nie dotyczy. chce po prostu posluchac ulubionej plyty bez charczenia z glosnikow i to mi sie udalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziurę w paśmie.
raczej mało prawdopodobne.

Głośniki średnio-niskotonowe maja pasmo przenoszenia, które zazębia się ( w górę) z pasmem jakie są w stanie przenieść wysokotonowe ( od dołu). Przy tym granica podziału przebiega w znakomitej większości dostępnych zestawów w okolicy 3,5 kHz. Moim zdaniem zastosowanie dowolnych nisko-średniotonowych i wysokotonowych nie spowoduje powstania dziury w paśmie. Co innego dobór brzmienia i jakości ale to już inna sprawa.

pozdrawiam P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego rakus145, wybacz, ale mógłbyś wykazać nieco więcej inicjatywy w poszukiwaniu wiedzy we własnym zakresie. Jeżeli chodzi o wygłuszenie to najtańszym sposobem są maty APP. wówczas ich koszt (materiału) na wygłuszenie pary drzwi plasuje się w okolicach 100 zł. Poza tym jeżeli wygłusza się drzwi, to głośniki należy osadzić na dystansach, sztywno przymocowane do blachy. Co za tym idzie? Należy przerobić tapicerkę, a tym samym głębokość nie gra roli bo poprzez wspomniane dystanse sobie dostosujesz.

Nie ukrywając radia samochodowe mocą nie grzeszą. Zapraszam do przeczytania artykułu na mojej stronie - myślę, że po przeczytaniu będziesz wiedział jaką mocą dysponujesz a tym samym jakie głośniki możesz kupić.

W razie wątpliwości oczywiście pytaj, ale mała lektura jeszcze nikomu nie zaszkodziła. :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x20W w RMS? najlepiej z jak największą efektywnością, i równocześnie nie będące żadną chińską podróbką nie-wiadomo-czego... Z tego co wyczytałem to max 4x17W jest w stanie wysterować radio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem dużo nie wiem jaką mocą dysponuje

Jednak nie przeczytałeś tego o co prosiłem. Za lenistwo :)

Wiec może jednak poświecisz chwilę i zamiast zadawać kolejne pytanie wchłoniesz nieco wiedzy.

http://www.dkxaudio.unl.pl/podstrony/moc.htm#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!