Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nr. Vin a rzeczywistość


bac_csa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich. Po przeszukaniu forum nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

A mianowicie. Muszę wymienic silnik w swoim MEGANE 2003 1,5 dCi 74KW. Chciałem sprawdzić po numerze VIN rodzaj silnika [moj nr vin: VF1BM0F0529525199] za pomocą różnorodnych wyszukiwarek - żadna nie podała "prawdziwych danych". Byłem w ASO - niestety stwierdzili, że nie mają takiego samochodu w swojej bazie, mechanicy stwierdzili, że mam nietypowy silnik poniewaz taki silnik nie powinien znalezc sie w tym modelu - moc silnika jest za duza montaż takiego silnika rozpoczęto od 2004 - rozrusznik jest z "tyłu". Pytanie: jaki mam u siebie silnik - pewnie, ze mozna sprawdzic nr silnika lecz samochodu nie mam u siebie a silnik muszę kupić. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam podobny problem z numerem (silnik 1.5 dci), we wczorajszym MOTORZE (art. Używane renault megane II)podają że oznaczenie F0 oznacza silnik benzynowy, o co tu chodzi ?

Ok, dzwoniłem ASO i Pan (bardzo uprzejmy) sprawdził w swojej bazie i stwierdził że samochód wyjechał z fabryki z silnikiem 1.5cdi, więc MOTOR trochę sie mija z prawdą, również vin-decodery, które podaja że to silnik 1.6.

sory za wcięcie sie w temat ale nie chciałem zakładać nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Podlacze sie pod temat..

Mieszkam w Irlandii. Nie dawno kupilem megane II '03 1.4 16v i mam problem z symbolem silnika, nie wiem gdzie go szukac. Auto z kierownica po prawej stronie, na samym silniku nie widze nic wibitego, ale nie sciagalem w sumie pokrywy. Jest naklejka przy drzwiach kierowcy na slupku, ale tam chyba nie ma symbolu silnika. Moj nr VIN to VF1CMOBOH27944002, moze na podstawie tego da sie wyciagnac symbol silnika nie dzwoniac do Renault?

Aha, i ile to ma koni? 98?

Bede jakos niedlugo wymienial rozrzad, czy do tego potrzebuje symbol silnika, czy po nr VIN bede w stanie kupic kompletny rozrzad + pompa? Szukalem na allegro, ale nie ma nic do megane II z silnikiem 1.4 benzyna, mozecie mi polecic jakas strone, gdzie bede mogl dostac komplet? Ewentualnie jakiej firmy szukac? Nie chodzi mi o najtansze rozwiazania.

Tu w Irlandii na stronie znalazlem rozrzad + pompa w cenie 170E, oto linki:

http://www.micksgarage.ie/CarSpec.aspx?mod...amp;ENGINE=1.4i <-- pompa

http://www.micksgarage.ie/proddetails.aspx...00&pk=D10EE <-- rozrzad

Czy jest to dobra cena i firma w porownaniu do opcji kupna w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w tamtym roku wymieniałem rozrząd (co prawda w 1.6 16v) ale do identyfikacji wystarczył numer VIN (jezlei auto nie jest jakimś składakiem) to ten numer je jednoznacznie identyfikuje ;)

Za kompletny rozrząd + pompa + robocizna zapłaciłem 1200 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byście powiedzieli o moim Scenicu na podstawie nr VIN??? VF1JA0B0525178793. Typ silnika: K4M A7. Jestem jeszcze ciekaw czy po tych numerach jest się w stanie dojść jakie powinienem założyć oponki, bo mam 205/55 R15 88W a w dowodzie włoskim (auto sprowadzane)znalazłem info, że auto było na oponach 185/65 R15 88T. Dzięki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!