Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Megane II rocznik 2003. Po ostatnich obfitych deszczach i staniu auta leje się woda do środka auta. Zalana jest dosłownie cała podłoga zwłaszcza wokół siedzeń pasażera (z przodu i z tylu). Wystarczy niewielka ilość deszczu a cała wykładzina auta jest mokra. Jaka może być tego przyczyna? Czy aby na pewno zatkane kanaliki odpływowe. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciek szyby czołowej też przerabiałem, ale wydaje mi się raczej mniej prawdopodobny. A kanaliki w Megane zasyfiają się nieustannie. W każdym razie rozpocząłbym od nich, a potem przeszedł do sprawdzania szyby czołowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to klima, to szukaj - temat jest bardzo dokładnie opisany w jednym z wątków na forum. Napisałaś o "zalanej całej podłodze", więc myślałem, że wody w kabinie masz naprawdę sporo. Przy zapchanym odpływie wody z klimatyzacji nie powinno być jej aż tak dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiedział bym, u kolegi jak się zapchały kanaliki to całe podszybie było wypełnione wodą, około 15l lub więcej, i jedynym miejscem gdzie nadmiar tej wody mógł wypływać był wlot powietrza do nagrzewnicy przy ścianie grodziowej, a woda wypływała właśnie z nagrzewnicy i głównie pod nogami pasażera była a jak się wyciągało filtr od klimy to wypłynęło jej chyba z 2 l, normalnie powódź...

Najlepiej wyciąg filtr od klimy i zobacz czy jest mokry wtedy gdy kapie, jak tak to kanaliki bo do nagrzewnicy woda nie dostanie nigdzie indziej tylko tym wyżej wymienionym wlotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Miałem taką samą sytuację, tzn., słoneczny dzień, klima i coś cieknie z nad nóg pasażera.

 

Przyczyna:

Zatkane kanaliki, gormadząca się woda, etc.

 

Rozwiązanie:

Auto na podnośnik. Odgiąć aluminiową osłonę umiejscowioną nad samą rurą wydechową, odkręcić śrubę czy korek, który znajduje się mniej więcej na środku długości auta tuż nad rurą wydechową. Spuścić wodę... Finito!

Robili mi to w ASO, już kawałek czasu temu i mniej więcej tak to wyglądało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!