Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - klimatyzacja szczelna, sprawdzona, itd.

A mimo to stwarza problemy: a mianowicie po załączeniu przyciskiem nie ma chłodzenia, Dopiero "zaskakuje" po ok 1 godz. i chłodzi (bardzo dobrze). Byłem w dwu serwisach - ale nie wiedzieli co to jest. W jednym stwierdzili zatkanie zaworu rozprężnego.

A w drugim awarię czujnika ciśnienia albo przekaźnika (styki).

Dzwoniłem do Serwisu "Renault", aby sprawdzić gruntownie - ale jestem umówiony dopiero za 1,5 tygodnia...

 

P.S. Wczoraj ujawnił się dodatkowa element -a mianowicie jak załączyłem klimę i nie działała dalej po ok. 30 min.; to poruszałem energicznie rurką z zaworem do nabijania i... wtedy zaskoczyła...

Czyżby w pierwszym serwisie mieli rację, że zapycha się zawór rozprężny?

Ale czym on się może zapychać?

 

Może ktoś miał podobny przypadek?

 

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam identyczne objawy, mnie mechanik chciał rozbierać pół auta, ale mu nie dałem. u mnie po wciśnięciu guzika załącza się wentylator, a sprężarka raz się włączy raz nie. najczęściej zaczyna działać na wolnych obrotach, jak stoję na światłach itp. po przejechaniu około 1 do 3 km. stawiałem na czujnik ale też nie jestem pewien na 100 %. podjadę do kogoś innego, może nie będzie pazerny i zdiagnozuje to taniej niż poprzednik, no i szybciej. jak coś będę wiedział to dam znać.

 

[ Dodano: 2009-07-16, 22:01 ]

w sobotę oddaję auto do mechanika. podobno to zanieczyszczenie w układzie klimatyzacji. koszt czyszczenia około 100 zł. plus nabicie. moim zdaniem cena rozsądna. dam znać po wszystkim czy działa.

 

[ Dodano: 2009-08-27, 21:37 ]

gostk sprawdził ciśnienie i jest o.k., klima szczelna. jego zdaniem to zanieczyszczenie chłodniczki któą należy przemyć myjką ciśnieniową i będzie działać. powizycie u niego klima zaczęła działać i tak już 4 tygodnie. koszt to 10 zł.

 

[ Dodano: 2009-08-27, 21:39 ]

gostk sprawdził ciśnienie i jest o.k., klima szczelna. jego zdaniem to zanieczyszczenie chłodniczki któą należy przemyć myjką ciśnieniową i będzie działać. powizycie u niego klima zaczęła działać i tak już 4 tygodnie. koszt to 10 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!