Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik 1.6 16V BIG PROBLEM


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam taki problem posiadam Meganke z 2003 roku z silnikiem 1,6 16v z przebiegiem 128tyś . auto kupiłem 3 miesiące temu i po jakiś 2tys km okazało się że poszła w silniku panewka... Mechanik za sugerował aby nie naprawiać silnika tylko lepiej kupić inny... tak więc zrobiłem kupiłem silnik z niby przebiegiem 54tys km silnik wsadzony niby wszystko dobrze do czasu aż auto nie stało przez dłuższy czas niż jakieś 8godzin. Po odpaleniu auta popychacze hałasują jak by ktoś młotkiem walił hałas utrzymuje się przez jakieś 30sec i auto chodzi idealnie. No to widząc problem stwierdziliśmy ze mając w garażu drugi silnik z dobrymi popychaczami to weźmiemy i przełożymy je . I tak zrobiliśmy i efekt jest taki sam :-( przy odpalaniu pukają.

 

Macie jakiś pomysł co może być jeszcze nie tak czy może kwestia oleju ? Mam Elfa Excellium LDX 5w-40. Czy dodać jakieś ulepszacza???? czy co bo już ręce mi opadają.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tobie o Koło zmienych faz rozrządu tak??? a zawór jaki. I mam jeszcze takie pytanko aby wymienić to koło to trzeba rozbierać ponownie silnik czy wystarczy coś z zewnątrz zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło zmiennych faz to jest koło zębate na wałku ssącym, czyli wymieniasz go zdejmując pasek rozrządu. Zawór nim sterujący, znajduje się u góry silnika w pokrywie zaworów pomiędzy łapą silnika a cewką zapłonową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki jadę dzisiaj do mechanika mam nadzieje ze uda się i nie będą potrzebne jakieś specjalistyczne narzędzia tylko do Renault. Czy na coś trzeba zwrócić szczególną uwagę przy wymianie tego koła??? Jakieś cenne wskazówki mili widziane!

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!