Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z silnikiem 1.9 TD (F8Q)


Rekomendowane odpowiedzi

na wstepnie chcialbym sie ze wszystkimi przywitac :-) W profilu jak widac mam volvo v40 1.9 TD 90km, czyli blizniaczy silnik jak w Megankach dlatego tutaj przychodze po pomoc :D

 

Ogolnie sprawa wyglada tak:

 

1. Przy pierwszy porannym odpalaniu chodzi nierowno przez okolo 2 sek powoli wchodzac na obroty i potrafi walnac niebiesko-szarego-bialego dymka. Ogolnie odpala bez problemow, za pierwszym razem i zakreceniem. Nastepne odpalania w ciagu dnia sa ok - najgorsze jest to pierwsze i tylko ono. Nie zauwazylem w silniku w ogole takiego czegos jak ssanie...

 

Co mam sprawdzic, co moze byc popsute? Aha jestem dosc obeznany w mechanice, takze na poczatek chcialbym sam zdiagnozowac o co chodzi.

 

A teraz opinia specjalisty od renaulta, ktory miesci sie w Warszawie/Raszynie przy tym kompleksie z MM i centrami handlowymi :D (moze znacie)

 

Silnik w stanie idealnym, kompresja wysoka i rowna na wszystkich cylindrach. Dziala miekko jak na tego diesla i cicho, dymi ponizej normy (czarne baki przy dodawaniu gazu). Ogolnie ocenil stan silnika na bdb i powiedzial ze nic przy nim nie bedzie robil...

 

Ogolnie z moich obserwacji to to, ze nie bierze oleju (nieznaczne ilosci) i plynu chlodzacego.

 

Co sie dzieje przy odpalaniu bo wstyd jak odpalam zostawiac takiego baczka. Mam nadzieje, ze pomozecie... Dzieki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj u mnie ta usterka zakończyła się z wymianą filtra paliwa w clio koszt ok 8 zł jeżeli masz ten filtr z ręczną pompką bo wtedy kupujesz tylko wkład, te wchodzenie na obroty może być spowodowane niedogrzaniem któregoś z cylindrów czyli....? tak świeca żarowa więcej pomysłów nie mam proponuję dokręcić wszystkie połączenia układu paliwowego dla spokojności i czystego sumienia.

Ogólnie opisane objawy wskazują na niedogrzanie cylindra.

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Tutaj poruszam podobny temat. mam podobnie. ja myślę, że te siniki tak mają i trzeba się do tego przyzwyczaić. mam wszystkie płyny, filtry, oleje i akumulatory praktycznie wymienione w ciągu pół roku i ten sam problem. co prawda dymek nie idzie, ale rozruch identyczny.

 

dopisuję 2008-04-02: o już dymek też się pojawia. tylko na porannym rozruchu, tylko przy zimnym silniku. nie mam czasu z tym do mechanika pojechać, ale coraz bardziej wydaje mi się, że to jednak świece. pewnie działają, ale mają dużo mniejszą skuteczność. tak mi się wydaje. czy u ciebie sprawa już się jakoś rozwiązała? czy faktycznie nieskuteczność świec może spowodować poszczanie dyma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!