Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z ustawieniem kąta świecenia przedni


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam z moją megi mały problem, przednie światła świecą mi pod sam nos. Nie działa regulacja elektryczna, pomimo to że silniczki bzyczą. Próbowałem ustawić światła ręcznie imbusem ale to też nic nie daje. Problem zaczą się po dzwonie, blacharz założył dwie nowe lampy Valeo.

Teraz pytanie 1: czy w nowych lampach nie ma mocowanej w srodku jakiejś blokady zabezpieczającej? Może ten magik jej nie wyciągną i ona blokuje cały wklad w lampie. Miałem kiedyś taką przygodę w clio i musiałem sam demontować blokadę, tylko że tam był łatwy dostęp do lamp to mogłem szukać dziury w całym, tu wolę wiedzieć czy i czego szukać?

Pytanie 2: W jaki sposób wyjąć lampę aby ją sprawdzić? Proszę jak najwięcej informacji, najlepiej krok po kroku.

Pytanie 3: Jak nic nie pomoże :evil: czy można jakoś pooszukiwać na śrubach aby zmieniając ułożenie całej lampy poprawić kąt świecenia?

 

Dzieki za podpowiedzi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tak znalazłem swój stary post i przypomniało mi sie rozwiązanie. Podam je bo może kiedyś ktoś trafi na takiego ciaproka jak ja. Okazało sie ze lampy świeciły pod nos bo blacharz wkładając silniczki do regulacji wysokości świecenia nie wykręcił na maksa łączników króre powinny wejść do reflektora i nim sterować. Tak więc silniczki były tylko założone a nie spełniały swojej roli.

Tak więc temat zamykam i zostawiam dla potomnych, może kiedyś komuś pomoże.

 

No to zamykam jakby co proszę o info na PW to otworzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!