Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam scenica grand 2005r z silnikiem 1.5dci. Zauważyłem, że przednie amorki już mi nie trzymają. Chciałem kupić nowe i tu moje pytanie. Jakie są seryjne amorki w moim modelu i jakie kupić ewentualnie inne niż orginalnie zamontowane? Poczytałem troche, że kayaby są dobre, ale tego dostać nigdzie nie idzie do mojego modelu. Poczytałem również, że marelli i delphi nie za dobrze się spisują. Co mam więc wybrać? Chciałbym się wymieścić w 200zł za jeden amortyzator. Zaznaczam, że żadne "cudaczne" mnie nie interesuja, tylko zwykłe amorki najlepiej takie jak były zamontowane orginalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd opinia że twoje amory nie trzymają ?

Ostatnio miałem obawy o swoje - pojechałem na stacje przebadałem amory i wsio ok. Opinia mojech mechanika taka że amory w Scenic II wytrzymują po 280 kkm. więc chyba troche jeszcze przed tobą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

po pierwsze primo spróbuj Gabrielle (bardzo dobra jakość do ceny, miałem w dwóch autach, solidny kanadyjski lub francuski wyrówb -ponoć tylko tam mająfabryki- i nie nadmuchany marketingiem) o ile mają model np.tu kabagis.com.pl/"]http://[ciach]kabagis.com.pl/

po drugie primo, czy jesteś pewny przebiegu ? a nie x2 ? Mam nalatane 125tyś km i jeszcze pięknie pracują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivaldi ja mam cos takiego że na nierównościach drogi na zakręcie przód auta wyrzuca mi na zewnątrz zakrętu. Przy ostrym zakręcie dzieje się tak przy prędkości 40 km/h. Byłem sprawdzić amory na stacji diagnostycznej u znajomego i powiedział że są dobre - ponad 76% sprawności. Zastanawiam się co dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w maszynki do sprawdzania amorów średnio wierzę. Auto lata a te pokazują OK, często tak bywa. Po prostu nie klei , nie nadąża wybierać i to przy raptem 40km/h. Wg.mnie do wymiany.

Jakie opony ? czy seria i czy markowe? Faktycznie ciśnienie sprawdź, możesz na próbe obniżyć poniżej 2 barów. Geometria przodu OK?

 

Poratować się możesz zdjęciem nogi z gazu lub dohamowaniem, dociążysz przód.

 

Zastanawia mnie jak ty jeździsz skoro przy 40 wypływa? Co tam się dzieje przy 60 i 80, a na mokrym nie wspomnę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak uciekał przód z zakrętów przyczyny były tylko dwie:

-za duże ciśnienie w kołach (do tego miałem RunFlaty)

-za duża prędkość :)

W zakrętach nie radzę hamować, bo jak tył niespodziewanie ucieknie to nie tylko amory będą do wymiany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

największa frajda z lewą w zakręcie :) , nie należy się bać nieznanego. Szkolić, szkolić, szkolić i dużo ćwiczyć. Kolega kipi z Bielska więc wie o czym pisze. Nie sztuka jeździć dobrze na wprost ..... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivaldi, napisałem to, czego mnie nauczyli tu:

http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=10066...a+jazdy+renault

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no .... ale przy 40 biedy sobie nie narobi, gorzej jak się zsunie przodem z asfaltu. Ja tam sobie lubie przyhamować w zakręcie. W Scenicu to problem bo szybciej się wywróci niż nadrzuci ale na śniegu zawsze to fajna zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!