Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problemy z silnikiem 1.5 dci


Szymon_M

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

mam na imię Szymon i pierwszy raz wypowiadam się na forum. Mam problem z silnikiem 1.5dci, 82 KM. Samochód kupiłem w poniedziałek, od II własciciela , z polskiego salonu, przebieg 48 tyś km. Na jazdach próbnych , przy gwałtownym wciskaniu pedału gazu pojawiał się na sekunde komunikat "sprawdz wtryski", po czym znikał, samochód zachowywał sie normalnie, nie było żadnych innych objawów. Był podłączany do komputera, który nie pokazał żadnych błędów wtrysków. W drodze do domu zauważylem że komunikat ten zaczął pojawiać się częściej, i zauważalny był spadek mocy(duży spadek). Byłem w serwisie Renault w Toruniu, znależli błąd gubienia mieszanki na 4 cylindrze, i ciśnienie wtrysku, przy dodawaniu gazu bylo dużo niższe niż zadane, jedynie dochodziło do 500- 600 bar. Sprawdzili numery wtrysków, były inne niż podawał komputer, czyli ktoś je wymieniał. Nie zauważyli jakieś nienormalnej pracy silnika. Nie byli pewni co może być przyczyną spadku mocy, chcieli zacząć od przewodów paliwowych i filtra paliwa. Czy ktoś miał podobne problemy?

 

Może ktoś polecić jakis dobry warsztat gdzie mogli by się przyjrzeć silnikowi? Mieszkam w okolicach Bydgoszczy. Najszybciej mogę oddać megankę do firmy Auto- diesel przy ul. Puckiej w Bydgoszczy.Czy ktoś zna może ten warsztat?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za każda radę,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Cięcie]

 

twój problem to recyrkulator spalin miałem to samo więc to jest przyczeną kłopotów , pozdrawiam

 

 

Proszę nie cytować postu 1:1 jak odpowiadasz bezpośrednio pod nim :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie przebadać wtryski. Najprawdopodobniej poszedł Ci któryś ponieważ w silnikach dCI są pompo-wtryskiwacze które nie wytrzymują polskich paliw. Cena jednego w ASO = 1600 zł (1600 x 4 = 6400). To jest usterka wszystkich dCI także nie ma się co dziwić. Jednych to dopadnie wcześniej innych później ;-) Tą samą usterkę ma znajomy w Clio w tym samym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez to miałem, dokładnie to samo... i tak: wymieniłem wtryski, poprawiło się ale ciśnienie dalej było za małe i okazało się ze to pompa... wymieniłem pompę i jest wszystko ok już zrobiłem 10tyś na tym i jest super, warto założyć wtryski od 100 konnej wersji, auto lepiej się zbiera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!