Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klimatyzacja - POWÓDŹ !! 1.9 DCI 2004r


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie spotkalem się ze zdjęciami rurki odchodzącej od parownika, wiec dodaje zdjęcie gdzie to się chociaż znajduje jezeli ktos potrzebuje.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0ebbd6cbf6abe03a.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1004c027140c16fb.html

Ale co z tego ze doszedłem do tej rurki... <ok>

Wkładałem tam rózne rodzaje kabli , nie wiem czy to normalny obiaw, ale co tam wkładam nie chce wejśc wiecej niż 5 cm, moze to jest tak zapchane ?

odpalilem samochod, pracował jakie 10 minut a z tej rurki nie wyleciala nawet kropelka dopiero po godzinie jazdy cos tam wyleci, w kabinie mam caly czas mokro co wysusze to znow wchodze i niemily zapach czyli wiem ze woda znow jest :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie spotkalem się ze zdjęciami rurki odchodzącej od parownika, wiec dodaje zdjęcie gdzie to się chociaż znajduje jezeli ktos potrzebuje.

 

Ale co z tego ze doszedłem do tej rurki... <ok>

 

Wkładałem tam rózne rodzaje kabli , nie wiem czy to normalny obiaw, ale co tam wkładam nie chce wejśc wiecej niż 5 cm, moze to jest tak zapchane ?

Coś kiepsko szukałeś: LINK

Przeczytaj sobie najlepiej cały ten wątek, może znajdziesz coś dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały ten temat :mrgreen:

Już nie wiem co robić :mrgreen:

3 minuty postałem na chodniku i :

7424db78abfbdf62.jpg

Woda jest odprowadzana na oko prawidłowo <ok>

a w kabinie :

dbe38e90251ac742.jpg

Panowie co robić ? Doradźcie, bo w ASO napewno by mnie sporo skasowali... Od czego się zabrać, co rozkręcać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten gumowy kołnierz, którego zakończenie znajduje się pod samochodem musi stykać się na całym obwodzie z wanienką parownika, na postoju z wylewu wanienki kapie do kołnierza, ale podczas jazdy niestety już tak nie jest i dlatego wymagane jest szczelne połączenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciagac cala deske ? tam gdzie sie leje?

[ Dodano: 2009-08-07, 13:28 ]

Doszedłem z ka to się leje :mrgreen: Wcale nie z tej rurki tylko z nagrzewnicy, co prawda laczy sie w pewnym sensie z rurka ten element ale chyba nie ma to z tym nic wspolnego :mrgreen:

Sami zobaczcie ;)

f467efd5b74a1019.jpg

189bf294aaaf13c5.jpg

Czy w tym miejscu jest taki syf ze tak puszcza ? Jak to rozkrecic i sie do tego dobrac musze wyciagac cala deske?

jak narazie zkleiłem to silikonem i uszczelniłem, przeciez tam nie ma zadnego cisnienia bo woda normalnie rurka wylatuje . Zobacze jak wyschnie silikon.

[ Dodano: 2009-08-12, 10:44 ]

I jest OK ! ;)

Tam nie ma cisnienia wiec silikon ladnie trzyma <ok> jezeli ktos ma podobny problem i nie chce sie bawic w wyciaganie calej nagrzewnicy to polecam zwyczajnie silikon ;)

 

Polecam lekturę regulaminu forum o zasadach pisania postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

pisałem właśnie, ze chciałem kupić meganę i też się ujawniła powódź.

 

teraz pytanie - czyli kilka dni roboty i będzie po problemie? czy to znów powróci? można temu zapobiec?

kiepska trochę pora na tę usterkę, bo zimno, ale najwyżej ogrzewany garaż na kilka dni trzeba załatwić i rozebrać do blachy, bo inaczej nie ma sensu...

 

i drugie pytanie. czy to może mieć wpływ na działanie klimy? nie działa aktualnie - tzn. nie chłodzi kompletnie. do tego nie widać, żeby sprężarka zaskakiwała jak się guzik włączy, ani obroty nie drgną ani nic... pewnie uszkodzona, czy to tez tylko wpływ tej powodzi? na dworze było około 8-10 stopnie, właściciel mói, ze na klimie teraz nie jeździ....

 

nie wiem czy brać meganę - 21 tys do zapłaty za 1.6 kombi z 2006, przebieg 113 tys km, z instalacją LPG LOVATO (zamula nieźle auto, na benzynie ciśnie dobrze).

poza akcją z klimą i wodą w srodku wygląda bardzo dobrze, zadnych wycieków itp.... a, jeszcze przednie przeciwmgłowe nie świecą, mimo, ze kontrolka sie zapala na desce po załączeniu, pewnie to przez tę wodę na podłodze.....

 

thx za porady :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

megfan, Kto sprzedaje dobry wóz rocznik 2006 za 21tys? Chyba tylko Święty Mikołaj. Wiem, że już za 6 dni, ale po co brać sobie problem na głowę. Jeszcze jej nie kupiłeś a już ma tyle wad. A o ilu jeszcze nie wiesz?

Karpiu66, 10 minut? Gdzie jest taki szybki serwis? Jak wanienka z pod parownika wylała już wodę na tapicerkę to auto trzeba wysuszyć. Tego nie da się naprawić w 10 minut. Trzeba całą tapicerkę podłogi wyciągnąć i wysuszyć. W podłodze jest mnóstwo zakamarków i elektryka choćby od foteli. Lakiernik, też pomaluje samochód w 10 minut, ale...

Adek4100, to nie nagrzwnica, tylko wanienka i obudowa parownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, no cóż....

wiem, ze cena trakcyjna i o to chodzi, czasem okazje chodzą po ludziach :-)

auto testowałem na trasie i na wertepach (zero zarzutów, miałem kiedyś służbowe megane 1.6, więc mam porównanie), oglądałem na podnośniku (zero luzów, wycieków na przegubach, z amorków itp) no i mam plan wrzucić jeszcze do ASO na komputer i ścieżkę.

cena jest taka, ze ewentualne naprawy będą wkalkulowane.

dodatkowo jest instalacja LPG lovato, to jest też duży dodatek jednak.

auto było sprowadzone ponad 1,5 roku temu, gość zamontował LPG i przejechał na niej ok 70 tys km.

jak to się mówi ryzyk - fizyk, ale może akurat się poszczęści? :-)

 

dodam, ze szukam megany od miesiąca i robiłem już jazdy próbne chyba ze 20 razy, co do jakości jazdy, to ten jest w czołówce :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!