Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Carminat Guidage informe


Rekomendowane odpowiedzi

Soft 3.xx można aktualizować tylko do 3.76 (tak samo 1.xx do 1.96, 4.xx do 4.61 i 5.xx do 5.30). Jeśli chodzi o samą aktualizację, nie warto jej wykonywać dla "bo tak", skoro wszystko działa dobrze. Jeśli chodzi o PL menu - zapraszam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich,

Wprawdzie jestem posiadaczem Laguny I ph II, ale jako że jesteśmy wszyscy wielką rodziną Renault, to postanowiłem poszukać pomocy u was :)

Otóż posiadam nawigację fabryczną Carminat 6000, którą skutecznie udało mi się wczoraj zepsuć :)

Problem jest podobny do tego, który opisał kolega maku19750 kilkanaście postów wcześniej - ekran nawigacji jest czarny (acz podświetlony), czytnik pobiera płytki CD (nie do końca wsuwają się do środka, nie mniej jednak pobiera), wypluwa je bez problemu, a nawigacja nie działa. Podejrzewam, że jest to wynik niepoprawnego wgrania softu (próbowałem zrobić upgrade do wersji 2.5).

Co więcej, podświetlenie ekranu nawigacji nie gaśnie nawet po wyłączeniu i zamknięciu auta - wczoraj wieczorem musiałem wyciągnąć bezpiecznik aby nie doprowadzić do rozładowania akumulatora.

Podejrzewam, że koniecznie będzie flashowanie pamięci :/

Czy znacie może jakiś punkt/serwis (poza ASO) który robi coś takiego z podanym typem nawigacji ??

Pozdrawiam i dziękuję z góry za liczne i entuzjastyczne odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne uwaliłeś soft w navi. Jedyna możliwość ratunku to wyciągnąć płytkę poprzednią i zaaplikować mu płytkę z prawidłowym softem. Jednak może być tak, że uwalił się także moduł odpowiedzialny za napęd, wtedy niestety już nic nie ruszy i pozostanie flashowanie. Jest jednak jeden problem ... o ile nie ma problemu z flashowaniem Carminata 8000, o tyle prawdopodobnie nikt w Polsce nie ma flashy do C6000 :/. Trzeba by było znaleźć taki sam czytnik (te same HW), zgrać z niego flashe i wrzucić do Twojego czytnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam problem z nawigacją CATMINAT a w zasadzie z czytnikiem CD.

Po włożeniu płyty z nową mapką nie widzi jej, wywala komunikat aby włożyć płytę do czytnika. Co to może być?

Pomyślałem więc, że to może nie ta mapa i włożyłem starą płytę, która poprzednio chodziła i też ten sam komunikat.

??????????????????????????????

Czy to może być walnięty czytnik, zabrudzony, walnięty laser.

Gdzie można to naprawić/wyszyscić czy ktoś się tym zajmije z okolic Katowic Sosnowca itp?

Proszę o podpowiedź

Jeszcze jedna rzecz mam trudności z wyciągnięciem płyty i jej zassaniem. Niekiedy czytniki nie reaguje na wciśnięcie przycisku. No chyb, że nalezy to zrobić w jakiś szczególny sposób np. 1 raz niacisnąć (wysuwa się) 2 razy nacisnąć (zasysa) takie coś zauważyłem

co o tym sadzicie

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

mam navigation Carminat BE 7401 czy jest mozliwość ściągnięcia polskiej mapy z netu

z góry dzięki za odpowiedz

 

[ Dodano: 2010-01-19, 21:24 ]

może bardziej zprecyzuje renault megane II ROK 2004 NAWIGACJA Carminat BE 7401 gdyby ktoś z kolegów miał mapę polski do takiej navi albo link do pobrania będę bardzo wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. Mam ogromną prośbę.Mam Scenikaz 2006 a w nim gps

HW 0101

SW 0500

Prod week 24

Prod year 06

CSB SW 4.32

jaki to jest Carminat bo bym chciał jakieś mapki zainstalować .Zgóry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, od niedawna jestem posiadaczem Laguny II rok 2004 z nawigacją monochromatyczną - strzałkową. Z moich ustaleń wynika że jest to model 5000 tylko nie wiem czy SH1 czy SH3 czy ktoś może mi wytłumaczyć jak to sprawdzić? Nawigacja wydaje się uszkodzona ponieważ po włączeniu pojawia się tylko podświetlenie i to wszystko. Poprzedni właściciel mówił że zaaplikował jej jakąś płytę od innej laguny i tak się stało. Czy jest może dostępny jakiś soft ? Albo jakieś mapy?

natrafiłem na taką stronkę ale nie wiem czy jest tam coś przydantego

http://fileshunt.com/rapidshare.php?file=c...t%20sh3&p=2

i mam już pobraną płytę:

Carminat SH1 B27 CD2-5

PROSZĘ O POMOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Chcialbym odswierzyc temat, a mianowicie mam renault megane II z 2004 r czyli navi carminat 5000 SH1, problem polega na tym ze nie wiem jak uaktualnic oprogramowanie, mam oryginalne plyty i wykonalem nimi instalacje lecz brakuje tam jezyka polskieo i mapy polski, nabylem nowsze plyty z mapami polski i gdy wkladam je do radia to nic sie nie dzieje... w jaki sposob mam wgrac te nowe mapy???

 

Bardzo Posze o Pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!