Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.4 16V szarpanie


Mack

Rekomendowane odpowiedzi

A wiecie moze jak sie dowiedziec jaka sonda lambda jest uzyta w danym modeu auta czy to nie szło seryjnie. jezeli bym chciał zastosowa sonde boscha 4 przewodową to czy to jest do zamontowania w moim aucie(megane 1.4 v16 '01) czy musze szukac czegos innego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tylko zlokalizuje usterke to dam znac co to bylo, tylkonarazie nie mam kiedy za tym pojezdzic, musze jechac pod kompa go podlaczyc moze to mi cos pokaze. A Ty na jakim etapie jestes?? co zrobiles i co jeszcze planujesz zrobic???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz go mialem dwa razy na komputerze. Przy obrotach miedzy 2 - 3 tys. komputer swiruje, pokazuje blad na wtryskach. Dzis go odstawilem do warsztatu zajmujacego sie glownie naprawami Renault, zobaczymy co wyjdzie z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie lamerskie pytanko, ale ...

problem mam/miałem taki sam, opisywałem wyżej.

Czy ktos może mi podpowiedzieć, czy poziom płynu chłodniczego może mieć wpływ na takie szarpanie?

przedwczoraj odebrałem auto z serwisu-mechanik mówił że nie może znaleźć usterki, a auto chodzi teraz dobrze, ale przed wstawieniem go do warsztatu zauważyłem że jest mało płynu chłodniczego, wiec uzupełniłem. No i usterka znikła. Przypadek czy może przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego szarpania mam identyczny problem. Ruszam delikatnie na 1 biegu, wrzucam 2, wciskam gaz do dechy i szarpnie mi kilka razy. Podkreślam że nie mam instalacji LPG!! I teraz: gdyby to była wina wtrysku to działo by się tak cały czas lub wcale, ew. może źle stykać jakiś przewód wtrysku ale to raczej nie to. Co do sondy: jak nie pali dużo to znaczy że jest jeszcze ok. Może ew. mieć już opóźnione działanie ze starości i zużycia przez co silnik nie ma pełnej mocy ale raczej nie przerywa. Najprawdopodobniejsze przyczyny: o tym nikt nie wspomniał a to priorytet: KABLE ZAPŁONOWE!!! Muszą być w dobrej kondycji szczególnie przy LPG, oraz świece zapłonowe: odpowiedni model, ciepłota oraz prawidłowa przerwa. Jak to nie pomoże trzeba szukać w cewkach :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Miałem kiedyś podobny problem z tym że ja mam LPG. 2 tygodnie błąkałem sie po warsztatach i nikt nic nie wiedział. Okazało się że komputer benzynowy padł a komputer od LPG "podtrzymywał przy życiu" moje auto. Jak tylko gazownik wyciągnął kompa od gazu (bo myślał że on strzelił) auto nawet nie chciało odpalić. Podczas jazdy objawy identyczne jak piszecie np. szarpanie na 2 przy dodawaniu gazu i przy każdej zmianie biegu do 4. Nie wspomnę, że auto gasło przy okazji. zresztą teraz też gaśnie i nie wiem co robić. Koszt naprawy kompa+ świece 960 z robocizną. Mama nadzieje że u was to coś innego, bo to jest tragedia!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skarpaczi, mam pytanko, wymieniles ta uszczelke?? jak tak to jaki jest koszt wymiany?? bo dzis zauwazylem ze rowniez plyn chlodniczy ze zbiorniczka mi spier......a, juz zaczyna mi to autko powoli grac na nerwach bo non stop cos nowego sie dzieje a jezdze nim zaledwie jakies 3 miechy. Najpierw szarpanie i nierowna praca na biegu jalowym, potem przeciek pod skrzynia a teraz jeszcze nieszczelny uklad chlodzenia.

 

[ Dodano: 2007-05-20, 12:47 ]

snoszmen87, widze ze jestes z czywy :mrgreen: ktorego mechanika na naszym gruncie mozesz plecic do renowek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam juz sil! :-? Po 2 dniach u elektryka, cewki sprawdzone -ok, komputer wstawili inny -to samo, i wiele innych czynnosci, wyszlo ze moze silniczek krokowy podaje blad na kompa. Jak na zlosc silniczka nigdzie nie bylo. Z niedowierzaniem zamowilem na allegro tani zamiennik. Dzis go wstawilem i - bez zmian. Jedyne czego nie ruszalem to swiece, ktore byly wymieniane pol roku temu. Zaznaczam ze mam LPG i na gazie, czy na paliwie auto wciaz szarpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!