Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radio firmowe na radio swoje


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Mam pytanie w zwiazku z checia zamiany radia firmowego, ktore jest w Megance II.

Chcialbym sobie je wyciagnac i wsadzic moje JVC ktore gra o niebo lepiej od tego firmowego - pytanie czy mozna sobie to samemu zrobic czy nie obejdzie sie bez wizyty w ASO (jesli tak to ile sobie za to moga wziasc kasy?)?

Jesli mozna samemu i ktos to robil to niech napisze co i jak, bede wdzieczny?

I czy po wyciagnieciu tego radia firmowego przez ASO lub samodzielnie co sie stanie z wyswietlaczem radia na desce rozdzielczej - bedzie on wylaczony? Jak to wygląda?

Bede wdzieczny za jakies wskazowki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czytalem rozne watki ale dla poczatkujacego nie ma wyraznie pokazane lub chociaz opisane jak to zrobic. Naglosnienia nie chce wymieniac jak to w wiekszosci postow jest opisane bo melomanem nie jestem ale wiem ze te seryjen kiepsko gra, a w mojej starej Megi JVC z mosfetem i mp3 dzialalo na miare moich oczekiwan...

Czy wystarczy zaczepami sciagnac panel i kasete wyciagnac i wejdzie w otwor standardowe radyjko?

Jak wyglada sprawa z wtyczkami - czy te seryjne sa inne i trzeba przejsciowki czy wejda w te moje radyjko? No i zlacze antenowe czy jest takie samo czy trzeba przerabiac?

Na koncu najwazniejsze - co bedzie z wyswietlaczem na desce? Czy zostanie mi tylko godzina i temperatura jak pisza inni w postach czy mozna to jakos podlaczyc i zrobic tak aby z radia informacje rowniez sie wyswietlaly na tym wyswietlaczu orginalnym?

Bede wdzieczny za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wystarczy zaczepami sciagnac panel i kasete wyciagnac i wejdzie w otwor standardowe radyjko?

Było na forum - musisz mieć ramkę maskującą. Wyjmij oryginalne i sam sprawdź - chyba nie problem a 1 min. roboty.

Jak wyglada sprawa z wtyczkami -

Też było o tym pisane - uwaga jak wyżej - wyjmij i sam zobacz.

No i zlacze antenowe c

Jak wyżej - jak będzie wyjęte to sam się dowiesz <ok>

co bedzie z wyswietlaczem na desce?

Też już było i jest opisane. Sam już doczytałeś jak widzę, tylko jeszcze nie wszystko :!:

 

ps. Doczytaj w regulaminie o zasadach pisowni postów na forum. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec wymienilem radio firmowe na wlasne JVC KD-G531 i musze stwierdzic ze gra ciutke lepiej ale to i tak straszna kaszana - troszke glosniej puszcze i juz mi harcza ;/

czy mozecie polecic jakies dobre glosniki na przod (bo tyl sobie daruje z ich wyciaganiem) nie za drogie ale zeby ladnie graly.

p.s. w mojej starej megance 98' firmowki graly bajerancko - nie rozumiem tego ze w tak nowym samochodzie dali taki szajs...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Martini26

PIONEER TS-Q131C Graja bardzo ładnie, bo je właśnie zamontowałem, a wywaliłem fabryczne.

Fakt jeśli chodzi o BASS no to nie ma o czym mówić, z 13" basu nie uzyskasz ale będzie o niebo lepiej ze sopranami i "bass" tez troszkę lepszy jest.

Oczywiście ja nie chciałem wycinać plastików, tylko zamontować coś co pasuje w fabryczne miejsca. Jeśli chcesz ciąć to polecam poszukać czegoś innego.

I po zamontowaniu radia co z wyświetlaczem na kokpicie? Napisz bo mam też już kupione nowe radio ale czekam jeszcze z montażem bo nie mam ramki i muszą mi dosłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!