Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co potrzeba do poruszania się po niemczech?


kurt

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, wybieram się nad morze i po drodze powrotnej do szkopów;)

-Jak to jest u nich z autostradami? Są jakieś ograniczenia? Jakie?

-Jakieś viniety, cokolwiek?

-Jakieś extra gadżety? Koszulki odblaskowe? Apteczki or sth?

 

Czy jest coś jeszcze o czym muszę wiedzieć?

 

[ Dodano: 2009-08-14, 15:04 ]

Oczywiście z dokumentów tylko dowód mój + dowód auta +oc kwitek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurt, już kiedyś ten link podawałem, warto zapisać w ulubionych i zarejestrować się na stronce. Informacje aktualizowane na bieżąco. http://www.pzmtravel.com.pl/pzminfo/index.html

rejestracja na stronie: http://www.pzmtravel.com.pl/pzmklub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 3.5 tony nie potrzebujesz nic nawet gaśnicy tylko trujkąt wskazana kamizelka a konieczna jest apteczka,dobrze mieć ubezpieczenie dla siebie wystarczy polskie ale powinnes miec karte z nfz ,wydają ją za darmo jeśli masz aktualne ubezpieczenie zdrowotne.światła nieobowiązkowe,pasy dla wszystkich prędkość jak na znakach i nie radze inaczej tym bardziej na wsiach,na landówkach praktycznie każdy wiadukt ma fotoradar, niemcy żadko mrugają długimi gdy jest radar lub miśki oni ręką pokazują ruchy z góry na dół to znaczy chamój, sprawdż stan techniczny auta czy nie masz przecieków oleju za to możesz dalej iść pieszo,i nie ma zmiłuj,jeśli wizualnie polici nie spodoba się stan auta to kierują na stację na przegląd i wtedy napewno cos znajda.a i autostrady bezpłatne,jest duzo spraw na kture trzeba uważać,jeśli masz pytania to jest mój mail [email protected]

 

Proszę doczytać w regulaminie forum o zasadach pisowni postów :!: :!: :!:

Włączenie słownika będzie pomocne :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ograniczenia tam panują miasto/niezabud. / autrostrada?

 

[ Dodano: 2009-08-14, 15:38 ]

@jurekjurek, jakaś zielona karta or sth ? (Czymkolwiek to jest:) ).

P.S. U nas też nie machają na radary:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Czy jadąc za granice (chodzi mi o UE) autem, które nie jest zarejestrowane na mnie, ani nawet nie jestem współwłascicielem muszę mieć jakieś upoważnienie właściciela? I jeszcze jedna sprawa jak to jest z LPG? Trzeba mieć przy sobie dokumenty od instalacji? (wpis w dowodzie jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurt, kamizelki odblaskowe musisz mieć i tyle ile osób w aucie tyle kamizelek.Oczywiście tego nie jestem pewny ale jak mój kolega stanął na banie bo coś mu zaśmierdziało to wszyscy wyszli z auta i nagle podjechała POLIZEI.Policjant na szczęście upomniał go i powiedział , że tyle ile osób podróżuje tyle ma mieć kamizelek, ale czy to prawda to nie wiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że ubezpieczająć się w polsce możesz poprosić o zieloną karte i ubezpieczyciel napewno wypisze ją bezpłatnie ale w ue nie jest kononieczna,poza tak.z reguły oni nawet nie sprawdzają wystarczy że pojazd jest zarejestrowany w ue ,to gdyby co i tak znajdą w systemie czy masz czy nie,ograniczenia są wypisane przy wjeżdzie na teren niemiec na wielkiej tablicy bardzo czytelnie,a fotoradary to chodziło mi o mobilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na autostradach też WAŻNA jest umiejętność częstego spoglądania we wsteczne lusterka i zjeżdzania na prawy pas, ktorej niestety dużo z nas nie posiada.Ja wiem,że prawdziwy kozak na prawy pas nie ze zjeżdza(patrz naszą A4)ale to naprawdę żaden wstyd.

Za ciągnięcie się lewym pasem się w D słono płaci,mogliby ten przepis w końcu u nas egzekwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:) co do gazu na banach , podaje pomocną stronkę, korzystam z niej od lat, wystarczy wybrac nr banu i wyskakują stacje z lpg i cenami tam obowiazującymi, wiem z doswiadczenia, ze opłaca się zjechac z banu 1km i zatankowac taniej, duzo taniej, polecam

http://www.gas-tankstellen.de/menu.php?jump=bab

 

[ Dodano: 2009-08-15, 11:53 ]

i jeszcze jedna sugestia, w polsce panuje przekonanie, ze pieszy i rowerzysta to twój wróg, w niemczech pieszy i rowerzysta to świety, wiec uważajmy bo mandacik kosztuje, a jak nie mówimy po ichniemu to na nic dyskusja,

halogenki tylko w sytuacjach tylko uzasadnionych, zciągali nas policaje z banu za halogeny , pomimo, ze mrzyło, 10euro w plecy :-? , a co do lewego pasa, nie trzeba patrzec na rejestke, jak goni lewym pomimo wolnego środkowego lub prawego to wiadomo, że krajan, wybieram się za 2 tyg. do szwabów odchamic się troszkę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze bardzo ważną uwagę - trzymaj odległości :!: Na autobanie znacznie większe od poprzedzającego auta - za to też się płaci :!: Tak zatrzymali gostka, który siedział mi na zderzaku. Tak jak już pisali, w miejscowościach uważaj przy skręcie w prawo na rowerzystów, bo to oni mają pierwszeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!