Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sposób mocowania boxu dachowego do belek po


armog

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie kieruję do użytkowników boxów dachowych mocowanych na belkach poprzecznych.

Jakie mocowanie jest lepsze (bezpieczniejsze):

- za pomocą wsuwek, które montuje się w specjalne otwory typu "T" w belkach bagażnika.

czy za pomocą uchwytów obejmujących dookoła belkę bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który sposób jest bezpieczniejszy? Nie odpowiem bo nie mam porównania. Osobiście używam bagażnika 430 litrów mocowanego do belek za pomocą obejm w kształcie litery U. W poprzednim roku przejechałem z nim i całą rodzinką (5 osó<ok> dystans ok. 3000km i nic się nie zluzowało, urwało, a box wypełniony był do pełna. Z mojego punktu widzenia jest to proste i dobre mocowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mocowanie U box jakies 450 L od 10 lat tata używa boxu z tym mocowaniem, a teraz ja w Megance i nic sie nie wydarzyło. Raczej poluzuje sie mocowanie przy dachu niż to:)

 

Dziś właśnie jadę do Chorwacji z box'em POZDRAWIAM FORUMOWICZÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za opinie :)

Troche mnie zmartwiło, tak że mało osób z forum używa box-y :) albo wszyscy wyjechali na wakacje :shock: :)

Ja jednak przetestuję mocowanie w postaci T. To mocowanie U jakoś mało do mnie przemawia :-?

Po testach napisze jak się sprawowało :)

Jeszcze tylko dodam, że box to MONTBLANC Triton 450 a bagażnik Automaxi z belkami SILVER line :) :)

Box i bagażnik posiadają atesty a MONTBLANC nawet pozytywnie wypadł w testach ADAC.

Całość prezentuje się "ZACNIE" na renatce - zobaczymy jak będzie podczas jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam mocowania typu U. Z takim boxem jeżdżę na mazury ze sprzetem do żeglowania i zimą na narty. Czasem w boxie było około 50kg sprzetu narciarskiego na autostradzie 160km/h i w porywach 180km/h :) wiem :) a z mocowaniem i boxem od 6-ciu lat jest wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Troche późno ale też dodam trzy grosze- bezpieczniejsze sa mocowania za pomoca obejm ( w kształcie litery U ) - ważne jest też aby boks przykręcić do bagaznika za pomoca specjalnych metalowych płaskowników wewnątrz a nie za tylko za pomoca podkładki. Dlaczego sadzę że mocowanie obejmą jest lepsze- widziałem boks z który został "wyrwany " z belek (aluminiowych) a był przykręcony właśnie za pomocą wsówek (takie T). Był to passat który uderzył w tył innego samochodu przy czym boks passata poszybował w dal - podejrzewam, że obejmy takie coś wytzymają bez problemu (obejma musiałaby "przeciąć" belkę bagażnika lub musiaby zostać tyrwane mocowanie wewnątrz boksu ale temu zapobiega właśnie przykrecenie "podłogi" boksu przez płaskownik który stanowi wzmocnienie. Oczywiście to przypadek ekstremalny. Co do obejm to muzą mieć dość długie ramiona, bo belki w nowych bagażnikach są dość "grube", zwłaszcza aluminiowe. Dobrze jest też nasunąć na obejmy gumowy wężyk (taki jak do spryskiwaczy) nie porysuje sie belka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!