Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Porblem z odpalaniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam taki problem gdy wsadzam kluczyk do stacyjki nie zawsze moge uruchomic silnik. Rozrusznik pracuje silnik nie zapala.

 

Sprawa jest dosc dziwna poniewaz gdy uda mi sie go zapalic, moge go zgasic i zapalic ile razy chce dopuki nie wyciagne kluczyka ze stacyjki. Jezeli zostawie samochod na noc z kluczykiem w stacyjce odpala rano bez problemu.

 

Po podlaczeniu komputera testujacego ST6000 i zczytaniu bledu w opcji imoblizer pojawil sie blad bez numer o tytule "brak zasilania dzwonka".

 

Czy ktos orjentuje sie w czym tkiw problem badz co oznacza powyzszy komunikat.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem dwa tygodnie temu. przed wybraniem się do mechanika zacząłem szperać w internecie i trafiłem na to forum. U mnie nie miało to związku z kartą. po prostu raz zapalał , raz nie. niezależnie czy silnik był ciepły czy zimny. tak jak wyczytałem 99% opisanych przypadków problem dotyczył złącza czujnika położenia wału. przeczyściłem złącze kontaktem i jak ręką odjął. podejrzewam , że w twoim przypadku to nie to , ale warto spróbować. Mnie znajomy mechanik straszył cewkami i swiecami i bog wie czym. do teraz nie moze się pogodzic ze to styki w złącze czujnika zaśniedziały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem, a właściwie mam taki sam problem;

Wymieniłem już 2 czujniki położenia wału w ciągu ostatnich 4 miesięcy i średnio po 1,5 - 2 miesiącach problem powraca... :evil:

Ciekawe czy trafiłem na kiepską partię czujników, czy coś innego powoduje zniszczenie czujnika.

 

Pinox - czy możesz mniej wiecej opisac lub wrzucić fotę gdzie jest ten czujnik dokładnie, to sobie może też sam kontaktem popsikam.

Mam instrukcję techniczną serwisową wprawdzie ale tam jakoś nie znalazłem :)

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem zdjecia na forum od scenika. w megance jest w tym samym miejscu - pod filtrem powietrza trzeba zdemontować). sprobuj poszukac. jak bede mial chwile to pomoge.

 

[ Dodano: 2009-08-31, 16:29 ]

FORUM Renault Megane i Scenic Strona Główna » Dział Techniczny 2 /nowa wersja/ » Mechanika » Informacje (wszystkie modele) » Czujnik położenia wału korbowego

 

tam jest zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem podobny problem z Scenicem dCi. Wyczyściłem wtyczki od komputera w komorze silnikowej przy pomocy Elektrosolu i wszystko wróciło do normy

pozdr. Dar

 

[ Dodano: 2009-10-29, 21:49 ]

Małe sprostowanie - okazło się, że usterka była troszkę bardziej rozległa - przetarł się wężyk paliwa. Układ się zapowietrzał. Prowizorycznie zakleiłem i powinienem do mechanika dojechać ... ;-D

pozdr Dar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja uważam, że może to być spowodowane awarią czujnika temperatury płynu chłodzącego - który znajduje się w przedniej części silnika koszt około 70 zł - naprawa bezcenna (sam zrobisz) ...

 

Sprawdźcie a na pewno pomoże - zostawcie te czujniki położenia wału to blef.

PS

Zamienniki czujnika wału są do d...y radzę nie wymieniać ...

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam. mam reno megane 1.9dci 2004 kombi ostatnio weszlem do auta wlozylem karte i nacislem start cale podswietlenie zgaslo z zegarow i nic nie dziala kompletnie nic sie nie swieci w srodku z poczatku myslalem ze to akumulator lecz po sprawdzeniu w u fachowca jest dobry akumulator caly i nic nie chodzi z elektryki tylko centralny zamek a tak echo.pomozcie moze ktos mial ten sam problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem bezpieczniki wszystkie dobre sa

 

[ Dodano: 2009-11-28, 15:04 ]

waldek to bylo to ten wielki bespiecznik dzieki za pomoc

 

[ Dodano: 2009-11-28, 22:00 ]

waldek czy przepalenie tego bezpiecznika wielkiego bylo powiazane z slabym akumulatorem moze, w poniedzialek jade go kupic ale slyszalem tez ze on sie przepala z powodu jakiegos tez zwarcia na rozruszniku albo gdzie indziej.kupie bezpiecznik i sprawdze dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem taka sama sytuacje tylko nie sprawdzalem z kluczykiem czy jak wyciagne to zapali , kreci krecil i nic czasami zaskoczyl.

do wymiany kolo pasowe i wymienilem odrazu caly rozrzad z pompa wody ale to dlatego ze juz sie zblizala wymiana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!