Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak zamontować głośniki 16cm w Scenic'u?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem posiadaczem Renault Scenic 2001r wersja po lifcie. Planuję rozbudowę Car audio i mam zamiar zamontować z przodu w drzwiach głośniki 16 cm fabryczne są 13 cm i tu pojawia się problem jak to zrobić żeby nie ingerować w orginalne maskownice głośników (chciałbym żeby wszystko z zewnątrz wyglądało na fabryczne) Z tego co zauważyłem to tapicerka przykręcana jest też w miejscu mocowania głośników a mianowicie trzymana przez same głośniki które są przykręcone do blachy przez wlasnie tapicerke czytałem na forum że trzeba wymontować kielichy i trochę z tych plastików powycinać, Czy da się przerobić fabryczne miejsce pod głośnik tak żeby nie pozbawić tapicerki tego mocowania? Czy muszę z plastików pozbyć się całego fabrycznego mocowania głośników i zamontować dystanse? Co pozbawi tapicerki trzymania w tym miejscu. Czy ktoś z forumowiczów Montował w tym modelu głośniki 16 może ktoś ma jakieś foto jak to zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm :mrgreen: no zadużo sie nie dowiedziałem. Wiem że w starszej wersji było raczej to samo powiedz mi czy muszę pociąć tapicerkę do tego stopnia żeby pozbawić ją trzymania w miejscu mocowania głośnika ? I czy nie ma problemów z montażem orginalnej maskownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto mój projekt i realizacja wymiany głośników.

Na wstępie zacznę od tego, że w samochodzie słucham muzyki na poziomie średnim (tzn. nie lubię gdy nie słyszę swoich myśli). W konkursach Car Audio nie zamierzam brać udziału. W aucie zależy mi przede wszystkim na czystym brzmieniu z przyzwoitym miękkim basem. Sopran mam idealny. Głośniki z przodu wymieniłem na 16 cm aby bardziej poprawić dynamikę odsłuchu w dolnym paśmie (mocniejszy bas).

Wymiana polegała na n/w czynnościach :

Po ściągnięciu maskownicy w drzwiach demontaż głośników 13 cm.

Wycięciu z otworu głośnika w drzwiach plastikowego elementu tzw. daszka. Pomaga to w swobodnym montażu większego głośnika oraz w lepszej jego pracy (połowa tylnej części głośnika, zaraz przy magnesie, byłaby zasłonięta).

Dorobienie dystansów (2 szt.) płyta sklejka (klejona warstwowo, ma dużą wytrzymałość) o wymiarach śr. zewnętrzna 15,5 cm śr. wewnętrzna 13 cm. oraz grubość 1,5 cm.

Wywierceniu w dystansach 4 otworów pod głośniki. De facto otwory te pasują wraz z otworami w drzwiach (które są owalne) co umożliwiło mi montaż głośnika bezpośrednio na 4 wkrętach (głośnik + dystans + drzwi).

Pomalowaniu dystansów w kolorze tapicerki.

Dokupieniu 8 szt. wkrętów fi. 4,5 o długości max. 4,5cm.

Podłączeniu głośnika i jego montażu wraz z dystansem do drzwi (bez konieczności ingerowania w maskownicę).

Głośniki sklasyfikowane jako 16 cm. (6,5") w zależności od modelu i marki różnią się od siebie niewiele rozmiarami.

Te moje szesnastki umożliwiły mi bezproblemowy montaż.

Efekt końcowy bez porównania (szesnastki grają o niebo lepiej).

post-14993-1253473922_thumb.jpg

post-1-1253473922_thumb.jpg

post-1-1253473923_thumb.jpg

post-1-1253473924_thumb.jpg

post-1-1253473925_thumb.jpg

post-1-1253473926_thumb.jpg

post-1-1253473927_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

cięcie

takie małe pytanie - czym malowałeś tą sklejkę ?

zwykły lakier w spray'u z OBI da radę ?

Regulamin pkt. 5.13 – cytowanie

Nie cytujemy postu w całości odpowiadając bezpośrednio pod nim. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!