Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Na co wymienić fabryczne radio


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie - to mój 1-szy poscik na tym forum.

Przeczytałem chyba całą sieć w poszukiwaniu informacji, jakie radyjko można zastosować w miejsce oryginalesa (nie mam navi tylko takie zwyczajne cudo), aby odtwarzało mp3 i było zintegrowane z bajerami, jakie nam Renault w samochód wsadził (wyświetlacz, pokrętełko, łopatki głośności i wybór źródeł).

Miło by było, gdyby też na wyświetlaczu pojawiały sie id3 tagi.

Z czym się spotkałem:

1. kupuj Sony CDX-F5500 i działa od razu

2. kupuj cokolwiek Sony, co ma wyjście zmieniarkowe i na sterowanie przy kierownicy oraz (chyba niedostępny w Polsce) adapter DRNS004.

Zakładam, ze nie są to jedyne rozwiązania. Rzecz ważna - nei interesuje mnie to pudełko, kótre ma face do pendrive, ipoda i chyba aux.

Ja oczywiście nie upieram się przy Sony, chę tylko osiągnąć to, co podałem wcześniej.

Wdzięcznym za informacje.

 

Pozdrówka,

Y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadnij na najbliższy spot do Wawy to posłuchasz jak gra moje JVC - dźwięku nie ma co nawet porównywać do seryjnego odtwarzacza. Żeby działało sterowanie przy kierownicy trzeba dokupić interfejs, niestety wyświetlacz oryginalny nie zadziała, ale ma wyjście Video (chinch) i możesz sobie podłączyć monitor :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony cdx gt929 + interfejs. Gniazdo usb z tyłu obudowy. Kabelek pociągnięty do podłokietnika i tam podpinam pendriva. Jak dla mnie to sprzęt jest w zupełności wystarczający a w połączeniu z interfejsem działa wszystko jak należy. Ciekawym bajerem jest sterowanie poziomem low pass bezpośrednio z radia, fajna sprawa jak masz coś basowego w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YatZeck_WAWA,

Jest jeszcze taki soniak: CDX-GT30RN. Fabrycznie przystosowany do współpracy z wyświetlaczem i sterowaniem przy kierownicy w Megane II i SCENIC II, ale trzeba sprawdzić przed zakupem, bo są różnice w rocznikach aut i może radyjko nie współpracować prawidłowo z instalacją samochodową. Tak było w moim przypadku, w związku z czym radyjko wylądowało na półce w szafie :mrgreen:.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YatZeck_WAWA,

Jest jeszcze taki soniak: CDX-GT30RN. Fabrycznie przystosowany do współpracy z wyświetlaczem i sterowaniem przy kierownicy w Megane II i SCENIC II, ale trzeba sprawdzić przed zakupem, bo są różnice w rocznikach aut i może radyjko nie współpracować prawidłowo z instalacją samochodową. Tak było w moim przypadku, w związku z czym radyjko wylądowało na półce w szafie :mrgreen:.

Pozdrawiam,

Może do mojego podpasuje?

Y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT30RN nie ma usb. Zresztą to bardzo stary model. Interfejs, radio zresztą też, kupiłem w Alcar . Jesteś z Warszawy więc masz pod nosem. Podjechać warto, może coś doradzą. To nie jest reklama, jedynie informacja :mrgreen: . Z interfejsami jest różnie, widziałem raz taki w oplu vectra który działał z całkiem sporym opóźnieniem, używać się dało ale ta zwłoka była lekko denerwująca dlatego polecam kupno w sklepie a nie na allegro, zawsze to mniej problemów przy ewentualnej wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT30RN nie ma usb.

Nie pisałem, że potrzebuję USB, tylko odtwarzać MP3:)

A... sprawdziłem - moje brzęczydło ma oznaczenie "tuner list".

Y.

 

[ Dodano: 2009-09-11, 09:34 ]

Heh pytałem wczoraj w serwisue Renault, czy jest możliwa wymiana fabrycznego radyjka na coś innego, co będzie działać ze wszystkimi bajerami. Oczywiście odpowiedź brzmiała "nie".

Tylko jak to się ma do załącznika chyba, że załącznik dotyczy Scenic'ów z "update list".

Y.

 

[ Dodano: 2009-09-15, 11:01 ]

CDX-GT30RN posiada sterowanie przez szynke CAN, więc chyba podziałać może tylko z samochodami, które posiadały oryginalnie radio 'Update list'. Dobrze kombinuję?

Renault_Electronique_de_bord.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ja również odsmażę, do innych radii Sony rozumiem konieczny interfejs.

O wyświetlacz już mi nie chodzi tylko o samo sterowanie przy kierownicy.

Może jakieś nowe modele Sony wypuścił z obsługą samego sterowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!