Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zrywanie sie do lotu


tebe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od 3 tygodni jestem właścicielem Scenica 1.6 16V 2001. Mam pytanie, czy efekt jakby "startowania do lotu" czy "rozkręcania sie turbiny" to normalny dźwięk jaki słychac w tym silniki przy nabieraniu prędkości?? Mam wrażenie, że jak dostaje wyższe obroty to tak to słychać. Zauważyłem też, ze po ok 20 czy 40 km słychac coś jakby ocierał się metal o meta. Po zmianie prędkości obrotowej i ponownym wejściu na te obroty jest cicho. Dźwięki słychać jakby dochodziły z okolicy paska rozrządu. czy to któraś rolka czy może pompa?

 

Autko ma wg. licznika niecał 89 tys. km. Po ocenie przez różnych znajomych może mieć tyle, ale jakoś brak wspisów jest w książce sewisowej i nie wiem czy nie czas na wymianę paska.

 

Pozdrawiam wszystko posiadaczy "Reni" z silnikiem 1.6 16V licząc na szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczny rozrząd wymieniany był na ok 100 tys, ale po kupnie auta profilaktycznie zmienia się rozrząd! Wymień od razu też pompę wody, bo jest napędzana paskiem rozrządu! Wymianę zleć komuś, kto zna się i wie jak zablokować wał korbowy i wałki rozrządu!

Przy wymianie rozrządu ściąga się też pasek rowkowy, więc jeśli to nie rozrząd, to mechanik powinien posłuchać, czy to nie łożyska w alternatorze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychup

Dzięki :mrgreen:

Też tak sadze, że powinno się wymienić wszystko. Obawiam się też alternatora, ale myślę że przy wymianie paska będzie sprawdzone.

bronius

Autko kupione niedawno. Pasek od pompy wspomagania i alternatora wygląda na lekko zużyty. Na rolkach paska widać śladów zużycia.

 

Poczytaj w regulaminie forum o zasadach cytowania i pisania postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

Rozumiem i z tego co widać to nie ma lekko z wymianą paska :mrgreen:

Czas szukac dobrego mechanika, żeby nie popsuł czegoś przy wymianie.

Jaki zestaw polecacie? W sklepach maja LUK, BOSCH i różne inne kombinacje.

 

Jak wyżej - REGULAMIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się też alternatora, ale myślę że przy wymianie paska będzie sprawdzone.

Poczytaj na ten temat jest tego trochę.

Z Twojego opisu wynika, że pasek alternatora masz do wymiany na bank (poczytaj przy okazji czym to grozi w tym silniku). Druga sprawa to rolka na alternatorze ona może wydawać właśnie dźwięk "startowania turbiny". Ponieważ autko ma już 8 lat, kupiłeś niedawno proponowałbym jak koledzy powyżej udanie się do mechanika i jak najszybsze umówienie się na wymianę rozrządu wraz z pompą wody.

Przy okazji zalecam:

- płukanie układu chłodzenia,

- obejrzenie stanu termostatu,

- wymianę paska alternatora,

- dokładne obejrzenie rolek napędu paska alternatora,

- przydał by się również przegląd alternatora, w związku z tymi odgłosami (mogę się mylić ale uważam, że warto),

 

Zalecam przed udaniem się do mechanika kupienie sześciopaka i uważne przestudiowanie forum pod kontem powyższych punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Juz po wymianie. Pompa ponoć lekko przeciekała, a te piski to była rolka prowadzaca rozrządu. Rolki paska klinowego ponoć jescze dobre są i nie były zmienione. Resztę dźwięków dalje będę badał. Po przesiadce z solnika 8V mogą być słyszalne różne dźwięki myśle sobie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!