Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Oświetlenie wewnętrzne drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś miał problem ze światłami wewnątrz przy podłodze. Przez pewien czas były. Potem przystały działać. Teraz znowu nie ma. Otwarcie drzwi powoduje włączenie świateł górnych wewnątrz samochodu. Swiała w drzwiach nie reagują (żarówki są dobre). Wszystko pozostałe co ma zwiazek z drzwiami działa poprawnie. Gdzie leży przyczyna?

Jak dojdę sam to napiszę, ale proszę o podpowiedzi.

W załączeniu schemat elektryczny. 1118 do 1121 to oświetlenie o którym mówię. 1521 i 1528 to włączniki przy schowkach podłogowych.

 

[ Dodano: 2009-09-22, 12:28 ]

Już odrobinę rozgryzłem światełka. Otóż po wyciągnięciu wszystkich żarówek (aby nie peło żadnego połączenia między końcówkami) przewód oznaczony BPT2 jest masą ( wydaje się że ten przewód powinien mieć na stałe + z akumulatora), natomiast jak podłączy się miernik z jednej strony do 13AC a z drugiej do +, to miernik pokazuje łagodne obniżanie napięcia z początkowego 12,5v do 2,8 v (wtedy gdy łagodnie gasną lampy sufitowe). Wniosek z tego, że należałoby podłączyć do BPT2 + z akumulatora, ale tak prosto to się nie da, gdyż można uszkodzić moduł sterowania pod kierownicą (645) (stamtad wychodzi BPT2) W związku że 13AC działa (sterowanie masą) trzeba uciąć przewód BPT2 wychodzacy z modułu pod kierownicą i podpiąć pod ten przewód + 12v. Powinno wszystko działać bez zarzutu. Jest to wprawdzie obejście jakiegoś układu w module, który się uszkodził, ale działać bedzie jak byłoby wszystko w porządku. Tak przypuszczam. Jak bedę miał chwilę czasu to zrobię tak jak napisałem i poinformuje o wyniku. Zamieszczam schemat jak będę to robił.

post-1915-1252956571_thumb.jpg

post-1-1252956571_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czesc ja mam problem z tymi lampkami jak i ty tylko ze umnie one nie gasna wogóle te w podsufitce gasna jak trzeba a te nie gasna tylko wtedy jak zamkne auto pilotem ale co lepsze jak zaraz wlozysz reke za klamke tak ze by sie jeszcze nie otworzyly dzrzwi one sie zapalaja niewiem co to moze byc narazie woodpinalem te lampki i jestem w kropce bo chcial bym ze by to dzialalo jak juz jest ma ktos jakies pomysly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co myslalem ze duze wiem a tu sie okazalo ze d...pa nic nie wiem poszukalem na forum i znalazlem poprosu mialem niedomkniete schowkiw podlodze wierzycie w to domknolem i dziala jak dalej hwala temu co zalozyl forum i ludziom co pomagaja pozdrawiam serdesznie arek z zielonej góry ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na razie nie da się przerobić tak jak na wyżej dołączonym schemacie, gdyż znalazłem zwarcie w tylnych drzwiach. Odłaczyłem tylne drzwi na kostce. Nadal swiatła nie swiecą. nie wiem czy przypadkiem komputer nie wyłączył zasilania, gdyż stwierdził zwarcie i teraz musi się zresetować komputer (przez odłączenie akumulatora) by przywrócić zasilanie. Jednak na razie tego nie zrobię bo testuje spalanie w aucie, a odłączenie akumulatora zresetowałoby także wszkazania spalania. Jak zrobie to napisze o efektach

 

[ Dodano: 2009-09-30, 11:22 ]

wlozysz reke za klamke tak ze by sie jeszcze nie otworzyly dzrzwi one sie zapalaja

I tak powinno być. Jak włożysz rękę na klamkę to zapalają cię się lampki sufitowe oraz drzwiowe. Tak było u mnie przed awarią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!