Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z szybami


kirek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z elektrycznymi szybami. Chodzi o tylną szybę po stronie kierowcy. Naciśnięcie lub pociągnięcie przycisku sterowania w drzwiach przy kierowcy powoduje zawsze jej opuszczenie, a naciśnięcie lub pociągnięcie przycisku w tylnych lewych drzwiach zawsze powoduje jej zamknięcie. Co może być przyczyną? Może ktoś spotkał się z podobnym problemem. W ASO stwierdzili że to awaria komputera sterującego szybami, a jego cen ato około 1500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno nie jest to komputer!!!! nie daj się zrobić w balona!!!nie ma komputera do sterowania szyb

Na pewno podnośnik szyb masz dobry bo z tego co piszesz szyba się podnosi i opuszcza, fakt z różnych przycisków ale działa w obie strony więc możesz podnośnik wyeliminować

problem jest jedynie z sygnałem jaki dochodzi do silnika podnośnika szyb więc na 1 miejscu

1 sprawdź przyciski w drzwiach od kierowcy podmień z innego auta tylko do sterowania tylńimi szybami

jak to nie pomorze

2 podmień przycisk tylnego okna, zamień go z prawych drzwi,

w najgorszym przypadku może być problem z wiązką elektryczna w drzwiach któraś z wtyczek mogła zamoknąć

zwykle problemem są przyciski do sterowania szybami napisz jak się powiodło

 

[ Dodano: 2009-09-24, 01:10 ]

a i jeszcze jedno gdyby się nie udało i zwątpisz żeby pojechać do ASO delikatnie jakimś małym śrubokrętem zrób zadrapanie o którym będziesz wiedział tylko ty na przyciskach że jak wrazie wymieną ci ten (nieistniejący komputer) nie było tak że wymienili przyciski i zgarneli 1500zł,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Je niestety w swojej MII mam takze tai sam problem. niezaleznie w jaki sposob naciskam przycisk opuszczania czy zamykania szyb (od kierowcy) to za kazdym razem idzie w dol. Za cholere nie jestem w stanie jej przyuczyc. Zamykajc drzwi karta, szyba idzie w gore wiec stawiam na przelacznik wewnetrzny do szyb. Pojade dzisiaj do Dyszkiewicza i dam znac co oni wymyslili.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Problem z szybami to standard w Megane II ja mam 3D i z szybą od str pasażera miałem już 2 krotny problem, początkowo auto było na gwarancji, za drugim razem musiałem wymienic prowadnice z linkami ponieważ linka się zaplątała w silnik.

post-12818-1261596739_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

MGII, Rozumiem twój bul :evil: miałem to samo, za 1 linka się wplątała, niestety robiłem sam w garażu, gwarancji już nie ma :-/ za 2 razem w silniku ten kołowrotek który nakręca linkę pękł co się okazuje to jest plastikowe, jak można takie elementy robić plastikowe :!::!::!: :evil: aż mnie ku... strzeliła, bo nad 1 się tak namęczyłem... :evil:

 

I teraz moja rada, polecam to każdemu który ma taki problem B)

Dużo szukałem, gadałem itp i znalazłem rozwiązanie B) Te silniki Renault są bardzo słabe i do du... miedzy innymi przez takie plastikowe kołowrotki :roll:

 

Rozwiązane Silnik z takimi samymi zaczepami posiada GOLF 5 B) , dużo porządniejsze wykonanie i dużo mocniejszy a w przypadku 3D meganki jest to przydatne, szyba swoje waży B) Mocowanie jest takie same trzeba tylko się pobawić z wtyczką i zamocowaniem linek, kołowrotek jest Aluminiowy, jednak te szwaby czasem myślą B) i w ten sposób mam spokój od xxx czasów B) a dodam że nie ma gościa który tak często używa okien B) nie palę ale uwielbiam jeździć z otwartym oknem i słuchać pięknego dźwięku przejeżdżając nocą świętym Marcinem gdzie dźwięk niesie się pomiędzy kamienicami 8-) BAJECZNIE B)

 

Teraz szybki działają rewelacyjnie, szybciej się podnoszą i nawet zimom nie ma z nimi najmniejszego problemu B) POLECAM ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

nie podświetla mi podnośnika prawej szyby, wie ktoś czy na kostce dochodzącej do przełącznika powinno być napięcie na stykach 1-2? bo u mnie na 1-2, nie ma napięcia a na 3-4 oraz 5-6 jest. proszę o jakieś wskazówki. Nadmieniam, że podnosi i opuszcza dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!