Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pewien ból z Megi, wczoraj wieczorem przestawiałem auto i jakoś tak wyszło iż nacisnełem hamulec raz póżniej drugi na wyłączonym silniku. Pedał zaczął rosnąć ? Naciskam trzymam a on schodzi w podłogę troszke sie przestraszyłem. Póżniej przejechałem się i zrobiłem test rozpędziłem sie fest i po heblach auto hamuje dobrze. Ale kurna przecież nie powinien opadac na zimnym . Może mie ktos pocieszyc i powiedzieć że u niego to samo :-x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy wyłączonym silniku pedał hamulca spada powoli i to samo robi jeśli jest włączony silnik ale wyłączony ABS. Przy wyłączonym ABS-sie pali się dodatkowo kontrolka ABS-u i kontrolka Stop. Nie wiem czy to jest prawidłowo ale być może jakiś zawór zwrotny w ABS-ie nie trzyma. Przy włączonym silniku i ABS-e pedał hamulca zachowuje się normalnie i hamulce działają jak należy. Ja osobiście nie przejmuje się takim zachowaniem pedału hamulca. A może powinienem. Nie wiem. :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wyłączonym silniku idzie napompować tak hamulec że jest twardy,natomiast podczas jazdy jest tak że hamulec jest miękki i wpada na wysokość gazu a na próbie pompowania uzyskuje tylko jakiś dźwięk załączającej się pompy albo servo koło kolumny kierowniczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz w swoim autku wł /wył ABSu???

nie ale mam bezpiecznik

 

[ Dodano: 2009-10-03, 21:39 ]

Co ma zapowietrzenie hamulców wspólnego z rocznikiem płynu hamulcowego ?. Płyn wymienia się dlatego że jest hydroskopijny i po paru latach zbiera się w nim woda. Ta zaś przy intensywnym hamowaniu (jazda w górch na wyścigach i tp.) zamienia się w parę wodną i w tym momencie nie ma wogóle hamowania. Takiego objawu nikt tu nie opisywał. Jak są zapowietrzone hamulce to rośnie pedał hamulca , występuje brak skutecznego hamowania i mogą trzeć klocki o tarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadności wymiany płynu hamulcowego nie negowałem (reno podaje co 4 lata). Jako ignorant podałem objawy obecności wody w płynie hamulcowym, powietrzwa o obwodzie hamulcowym i moje podejrzenia usterki na podstawie objawów jakie opisał Obiboc. Ty jako ekspert każesz wymienić płyn hamulcowy. Według mnie możesz równie dobrze kazać wymienić olej w silniku, płyn chłodniczy, wodę w spryskiwaczach. Skutek będzie taki sam a i koszty niewielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam zapytanie, otóż czasami w trakcie ruszania po wyhamowaniu słyszę sygnał dźwiekowy w formie ostrzeżenia i kontrolka hamulca ręcznego i stopu na chwilę się zaświecają. Odwołałem się do opinii ekspertów w dyskusji na zacnym forum jednakże jednoznacznie nie wiem co to może być. Jeśli więc wiecie to proszę o dwa słowa, w postaci " dolej płynu hamulcowego stary i spoks" pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!