Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

brak mocy


mua

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

2002, grandtour, stara buda, 1.9dci.

 

objawy:

- silnik kompletnie nie ma mocy, jeździ jak malar.

- turbina bardzo długo się nie załączała (bez świstu, brak mocy po 2500) a tu nagle się zaczęłą załączać i pewnie znowu przestanie...

- jak turbina się załącza to samochód zaczyna jeździć ale dopiero po 2500-3000 tysiącach. jednak czy turbina się załącza czy nie to 3000 obrotów długo ciągnie...

- nie bierze oleju

- średnie spalanie mieszane z przewagą wielkomiejskich korków 6l/100km

- raz na jakiś czas zapala się ta kontrolka od (?) wtryskiwaczy (tj. ta kontrolka pod rezerwą diesla)

- kopci na czarno dopiero po jakiś 5000 obrotów

- przy bardzo niskich prędkościach (10-20) na dwójce samochód czasami strasznie szarpie. nie wiem czy to ta sama kwestia.

- prędkość maksymalna to jakieś 150km/h ale bardzo długo to zajmuje.

- aha - 150.000km przejechane

 

plan:

- planuje przeczyścić ten zawór ERG, ale może do tego czasu...

 

macie Panowie jakieś pomysły co z tym fantem mógłbym zrobić samodzielnie? nie jestem samochodziarzem ale ogólnie to śrubokręt nie wylatuje mi z rąk...

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- kopci na czarno dopiero po jakiś 5000 obrotów

hmm... :shock: To diesel, nie powinien się kręcić (albo być kręcony) powyżej 4500rpm.

Odłącz przepływomierz i zrób jazdę próbną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odłączyłem przepływomierz i w sumie to miałem wrażenie że odzyskała trochę mocy, nie wiem czy to nie było tylko złudzenie. będę musiał sprawdzić jeszcze raz.

 

@herbert

mógłbyś mi przesłać zdjęcia i pokazać o jakie wężyki chodzi? to może je wymienie. bo faktycznie słyszałem że nieszczelność może powodować słabe osiągi.

 

@megane

jeżeli po odpięciu przepły* odzyskuje moc to znaczy że nawalił przepływomierz? ile km można zrobić z odpiętym przepływomierzem?

 

dzięki. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!