Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Cieknacy olej z rury od intercoolera??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. to moj pierwszy raz takze mam nadzieje ze nie odwale jakies gapy:) Potrzebuje pomocy a mianowicie chodzi o moja Meganke CC z 2004 roku. Jakies 3 miesiace temu zaczela mocno kopci plus stracila moc i strasznie mocno syczala jak by ktos na maksa ogrzewanie w srodku wlaczyl. Mieszkam w Wielkiej Brytani i podjechalem do paru ''mechanikow'' roznych narodowosci:)i kazdy chcial mnie oskubac ze tak powiem bo raz mowili ze turbo poszlo, raz ze rura do turbo itp itp. Ale wkoncu znalazlem podczciwego Polaka:)ktory rozebrawszy przod pokazal mi ze Intercooler sie calkowicie rozszczepil(rozerwal). Pelno oleju bylo na nim plus na calej przedniej obudowie az kapalo. Doslownie Masakra. Za nowy powiedzieli mi ze 180 funtow plus wymiana 100 funtow to nie wiedzialem czy sie smiac czy plakac ale sam postanowilem poszukac i znalazlem za 80f plus sam sobie wymienilem, a co:)Oczywiscie przed wymiana wyskoczyla mi pomaranczowa lampka z takim silniczkiem. Teraz po wymianie caly czas leci olej z rury dochodzacej do intercoolera z lprawej strony. Dzisiaj co prawda co raz to mniej jest tego oleju i lampka zgasla. Czy ktos moze mi powiedziec co mam zrobic jesli ten olej dalej bedzie lecial?Plus jak siepojawi ta lampka co mysle ze to jest sonda lambda?czy da sie ja wyczyscic?Sorki za tak dluga historie zyciowa ale wiemze znowu beda mnie tu chcieli oskubac z kasy:)pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak narazie sie nic nie leje plus lampka zgasla takze zobaczymy. Mysle ze za bardzo go mulilem ale po przeczytaniu paru postow na temat zeby troche czasami przeciagnac diesla to sie moze zmieni. A co z tym egr czy odma?tam tez cos jest roszke oleju na okolo.Dzieki za opowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!