Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

różnice między skrzyniami biegów


malanchia89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! jest to pierwszy mój post na tym forum, więc pragnę wszystkich bardzo serdecznie powitać. <ok>

od roku jestem posiadaczem meganki coupe. ostatnio przydarzyła mi się awaria skrzyni biegów, a dokładnie wyskoczyło mi zabezpieczenie kosza satelit czy jakoś tak :idea: po naprawieniu usterki okazało się, ze zabezpieczenie ma teraz już dużo lżej wyskakiwać i awaria ponowiła się i unieruchomiła samochód dosyć daleko od domu... ;/

mój mechanik stwierdził, ze jedynym wyjściem jest wymiana skrzyni biegów, jeżeli nie chce wozić samochodu przez poł polski na lawecie. oczywiscie zakup nowej skrzyni odpada z racji ceny, ale na allegro mozna dostać używaną skrzynie za całkiem nie złe pieniądze. moja obecna skrzynia biegów ma symbol jb3 953, znalazłem na allegro kilka takich, ale najpewniejsza wydaje mi się skrzynia o symbolu jb3 953-1, na czym polegają różnice między tymi skrzyniami. byłbym bardzo szcześliwy gdyby ktoś miał o tym pojęcie i udzielił mi informacji.

ewentualnie czy jb3 953-1 będzie pasowała do mojego silnika i samochodu... rocznik 2001, silnik 1.6 16V. :idea:

pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.

 

[ Dodano: 2009-10-05, 15:49 ]

w dawnym serwisie renault powiedzieli, że każda jb3 będzie pasowała. a powinny różnić się jedynie przełożeniami. czy orientuje się ktoś na ile w tym prawdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam ten sam problem, przy czym już 3 razy naprawiane g.. było i dziś rozwaliło się kolejny raz. Widzę że bez wymiany skrzyni się nie obejdzie. Jaka jest jednak pewność że po zakupie używanej skrzyni problem się powtórzy się za moment?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standardowa awaria... w salonie renault doradzali mi, żeby nadspawać migomatem tamto miejsce, z którego wyskakuje to zabezpieczenie, ponoć przy spokojnej jeździe się sprawdza, więc jeżeli nie zdarza się panu przyszarżować może to być dla pana rozwiązaniem. Co do zakupu używanej skrzyni, ja znalazłem gościa który miał powypadkową meganę i sprzedawał ją w częciach. chyba najbardziej prawdopodobne, ze nie kupi się takiej samej jaką pan, czy ja posiadamy :idea: pozdrawiam. <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spawanie nie wchodzi w grę, jeżdżę spokojnie a mimo to już 3 razy miałem to naprawiane.

co do tego prawdopodobieństwa to biorąc pod uwagę że jest to "standardowa awaria" to jest ono wysokie, więc po naprawie (wymianie skrzyni) będę poważnie się zastanawiał by sprzedać ten wózek...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokażcie na zdjęciu, w którym miejscu występuje ta usterka, może ktoś znajdzie rozwiązanie, a jak nie widać to nie każdy chce się podjąć <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standardowa awaria

yyy... tak mi powiedziano w renault. Ale skoro tak nie jest to sory <ok>

 

uszkodzone raczej nie było. Po raz pierwszy zepsuło się to przy ruszaniu po pichach. jak by nie patrzeć to z mojej głupoty :/

zdjęcie zrobię dziś po południu i wstawię wieczorkiem. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oddałem dziś auto do wymiany skrzyni, mechanik potwierdził, że w renault zdarza się to często, i że jedną (nie jedyną) z przyczyn jest właśnie ostre ruszanie z piskiem. Możliwe więc, że poprzedni właściciel tak robił i mu się rozwaliło, a jak się raz rozwali to już naprawa tego skuteczna nie jest i w grę wchodzi w zasadzie wymiana skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety dopiero teraz mogłem zrobić zdjęcia

 

20091013177.jpg

tutaj zaznaczone na czerwono jest to co wyskakuje ze swojego miejsca w skrzyni

 

20091013178.jpg

a tutaj sa te części które wyskakują...

 

generalnie to założyłem drugą skrzynię, tą jb3 953-1 i jest lipa, bo nie wchodzi mi w niej wsteczny i sam już nie wiem co tu zrobić :roll: :-|

 

składać z dwóch jedną, czy łatwić następną, czy po prostu położyć lachę na ten samochód i go sprzedać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze ustawiony... problem tkwi w skrzyni... sporo kombinowaliśmy z mechanikiem żeby wszedł, ale się nie udało ani razu. stawia opór... nie słychać żadnych zgrzytów, trzasków, tylko najzwyczajniej w świecie jakby go tam nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam. Zaczne od tego ze jestem tu nowy i totalnie niedouczony. Prosze o wyrozumialosc. Poniewaz mam problem zawarty w tym temacie, a nie uzyskalem odpowiedzi na interesujace mnie pytanie chcialem wiec odswiezyc ten temat.

Do rzeczy. Posiadam RT Megane Coupe po liftingu z 2000 roku z silnikiem 1.6 16V, w ktorym zdechła, rozsypala sie skrzynia biegów oznaczona symbolem JB3 953 ... Pytanie mam bardzo ogolne - jaka skrzynie moge zakupic by pasowala ? czy (przykladowo) skrzynia biegów od tego samego modelu ale silnik 1.4 16V oznaczona symbolem JB3 973 bedzie psaowala i nie bedzie stwarza problemow ? (mam na mysli przelozenia, bo "montażowo" wydaje sie pasowac)

Z gory dziekuje za wyczerpująca odpowiedz na moje pytanie. Serdecznie pozdrawiam. Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

To ja sie podepnę z podobnym problemem ;)

Autko,które posiadam to megane classic 1999'(listopad), 1.6-16V-silnik K4M

W mojej Reni też sie rozsypała skrzynia biegów-ale mam problem,bo na skrzyni nie ma naklejki z numerem ;)(

Szukałem w sieci i ponoć do tego modelu są 2 rodzaje skrzyń:

JB3953 :

http://skrzyniebiegow.net/skrzynia/779/skrzynia_biegow_renault_megane_1_6_16v_od_03_1999_107km_5_biegow_symbol_jb3953.html

oraz

JB3S97 :

http://skrzyniebiegow.net/skrzynia/780/skrzynia_biegow_renault_megane_1_6_16v_od_03_1999_107km_5_biegow_symbol_jb3s97.html

W jaki sposób teraz dowiedzieć sie z jakim numerem/symbolem była u mnie w aucie?

Dzięki za sugestie/pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób teraz dowiedzieć sie z jakim numerem/symbolem była u mnie w aucie?

Po nr VIN, a tak w ogóle to na skrzyni znajdziesz jej nr OEM i typ, jest wygrawerowany od spodu na wysokości korka oleju.

Niestety jest mało widoczny, trzeba to miejsce wyczyścić.

Jeżeli masz silnik K4M700 poczytaj załącznik.

skrzynia biegów_en.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!