Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pukanie przód


bolom

Rekomendowane odpowiedzi

Śmiesznie to może zabrzmi...

ale jeszcze nigdy nie użyłem prasy to wyciśnięcia łożyska ;-) Bo po prostu na co dzień nie mam dostępu do takich narzędzi. Rozumiem że nie każdy ma narzędzia,warsztat itd, ja też pomimo tego że jestem mechanikiem z wykształcenia to nie posiadam praktycznie( ;-) ) żadnych narzędzi,bo nie wyobrażam sobie trzymania tego w piwnicy albo garażu,którego notabene nie mam w miejscu obecnego zamieszkania;)

Grunt to inwencja i pomysłowość- przykład? Tuleje wachacza wleczonego Honda Civic 4g ('91),tych elementów 4 warsztaty w Puławach i Lublinie nie miały rzekomo czym wymienić...

ja wymieniłem je na podwórzu u znajomego, używając najprostszych metod :mrgreen: Tuleje do tej pory ok 8-)

A co do cen- hmm 40 zł za 30 minut roboty?? znam kilka osób które żeby zarobić 40 zł noszą cegły po budowach przez 5-6 godzin :-/ (Szczerze mówiąc nie poszedłbym do takiej roboty za takie pieniądze- pewnie dlatego jestem bezrobotny :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj co uważasz za bzdurę?

Nie mam prasy bo nie jest mi do niczego potrzebna (kupowanie prasy żeby raz na rok wymienić łożysko to chyba bzdura, nie?), to raz, jestem bezrobotny bo nie zamierzam tyrać w smarze po 8-10h za 1000 złotych (wolę 2-3 razy w roku wyjechać do Holandii i na czysto zarobić 4-6 tys zł na miesiąc,to chyba też nie wymaga tłumaczenia?), to dwa, 22 lata i z 6-7 lat praktyki (licząc praktyki zawodowe w technikum+ to co działam w samochodach swoich i znajomych), to trzy.

Bez prasy ech? hmm, no faktycznie, lepiej oddać samochód do serwisu z prasą, niech "pan Czesiu" koło pięćdziesiątki uczy 17 letniego Józka który ma tam akurat praktyki obsługi prasy na nie swoim samochodzie ;-)

Moim zdaniem jeśli ktoś ma łeb i trochę wie co do czego to wcale nie potrzeba specjalistycznych narzędzi żeby wymienić łożysko,jeśli uważasz inaczej to spoko, masz do tego pełne prawo. Nie zmieni to jednak faktu że wymieniłem już nie jedno łożysko bez używania prasy i pewnie wymienię jeszcze nie jedno również bez jej użycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!