Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

po zmianie opon na letnie od jakiegos czasu delikatnie huczało w któryms z kół, ostatnio nasiliło sie to i przy hamowaniu stuka dosyc wyraznie, tak samo mam bicie na kierownicy miedzy 95-120km/h... na pedale hamulca nie czuc nic za to wibracje (przy hamowaniu) czuc na kierownicy i we wnętrzu (czuła to tez moja zona siedząca z tylu)

podejrzewam tarcze ale może zwrocic uwage na cos jeszcze??? może felga krzywa??? przytarlem delikatnie prawa przednia jakis czas temu ale nie nasililo sie bicie wtedy

 

wywazalem kola i "specjalisc"i nie stwierdzili skrzywienia zadnej z felg....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prędkości to bym powiedział, że koła masz nie wyważone. Ale piszesz że wyważałeś. Chociaz miałem już taki przypadek że jak się opona tak jakby uleżała to trzeba było jeszze raz koło wyważyć.

Biorac pod uwage drżenie przy chamowaniu to też obstawiałbym tarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sornat, jak masz skopane tarcze, które już wcześniej troszeczkę eksploatowałeś to przy mocniejszym hamowaniu (ostrzej na pedał hamulca) nie powinieneś wyczuwać drgań kierownicy.

Huczenie wskazuje na padające łożysko, ale to w nie powinno się objawiać biciem kierownicy.

Jak masz możliwość to zamień dla celów diagnostyki koła przednie z tylnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co lozysko to to raczej nie jest bo wiem jak huczy lozysko i to nie jest taki odglos, sprawdze tarcze po poludniu w zaprzyjaznionym warsztacie i zobaczymy, chociaz wszyscy z ktorymi rozmawialem na ten temat obstawiaja tarcze, ale nigdy nie wiadomo...

 

poza tym jest tak jak mowisz jak depne do podlogi to nie ma, jak slabiej to bicie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i bylem sprawdzić zawieszenie, wyszło ze przednie lewe koło ma bicie, na 99% bedzie to tarcza, bo wcześniej wywazyli mi koła... poza tym zawiecha ok, amortyzatory tez...

 

od razu pytanie jakie tarcze polecacie??? duzo sie mowi o ATE czy warto doplacac za te drozsze bodajze sie to nazywa powerdisc czy jakos tak???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!