Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.5 dCi 105KM - brzęczy na zimnym silniku.


pawel1611

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jest to samo brzęczenie usłyszałem to po przebiegu około 6500 wiązało się to z pierwszym przymrozkiem myślałem że jest to związane z temperaturą otoczenia tym bardziej że to brzęczenie na jakiś czas zanikło ale teraz znowu się pojawia i rzeczywiście jest wkurzające po wypowiedziach na forum widzę że ten problem występuje nie tylko u mnie w sobotę jadę do serwisu zobaczę co mi powiedzą ;-)

 

[ Dodano: 2009-12-06, 12:47 ]

Byłem w najbliższym serwisie ale na razie nie wiedzą o ty problemie i ja na złość słabo było to słychać. Wspomniałem , że prawdopodobnie ten hałas wydają przewody paliwowe. Dowiedziałem się , że są wykonane z tworzywa (plastik) to mi podsunęło myśl dlaczego brzęczy na zimnym i tak jak u mnie przy niskiej temperaturze otoczenia. Myślę , że to tworzywo z którego wykonane są przewody gdy silnik się rozgrzeje staje się bardziej elastyczne i wtedy przestaje brzęczeć. Jeżdżę od kwietnia i dopiero w listopadzie usłyszałem ten brzęk . A taki cichy był dieselek . :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Jeszcze dwa tygodnie temu czytałem ten wątek i cieszyłem się , że mnie nie dotyczy. Niestety wczoraj pierwsze mrozy pojawiły się i dźwięk się pojawił..Megane II ph II 2008 rok Silnik 1.5 dci 105 KM czy to możliwe że w tym modelu również to się zdarza , brzęczenie wygląda na identyczne w pierwszym momencie podejrzany był bagażnik bo go założyłem dzień wcześniej , niestety zdjęcie nic nie dało . Jestem z lekka załamany gdyż serwis w moim mieście jest fatalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo modyfikacji jak na obrazku, podczas ostratnich mrozów w dzień objaw brzęczenia wraca. Nie jest moze już tak donośny i nie utrzymuje się tak długo jak przed wymianą jednego przewodu paliwowego jednak nie mogę powiedzieć ze jest git.

Pewnie ten drugi (identycznej konstrukcji) powoduje te brzęczenie

post-19910-1260833986_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Takie samo brzęczenie pojawiło się u mnie po ok. 10 000 km.

Samochód jest z marca 2009 z silnikiem 1.5 dCi 105 KM. Teraz zaczęły się mrozy i słychać jeszcze gorzej.

Mam nadzieję, że to tylko przewody paliwowe są przyczyną. Jadę do serwisu i zobaczymy co na to powiedzą. Napiszę później jak to się skończyło.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Dalej mam problem z tym brzęczeniem . Byłem już w czterech serwisach w różnych miastach ale w żadnym nie odkryli co to tak brzęcz podawali różne przyczyny nie brali jednak pod uwagę wymiany wyżej wspomnianych przewodów paliwowych. Przy dzisiejszym mrozie (u mnie było -30) gdy jechałem w trasę (200 km) przy każdym wciśnięciu pedału gazu brzęczy non stop cichnie po zdjęciu nogi z pedału. Zauważyłem , że po krótkim postoju w trasie około 5 , 10 minut gdy znowu ruszyłem w drogę brzęczenie całkowici ucichło do czasu , bo po przejechaniu około 1 km brzęczenie wróciło do poprzedniego poziomu. To musi być związane z niską temperaturą otoczenia tylko co to tak paskudnie brzęczy bo jeżeli po wymianie przewodów brzęczenie powraca chyba musi być to coś innego tylko co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcą mi na tydzień samochód zatrzymać, bo nie wiedzą co to i muszą to dokładnie obadać, zrobić dokumentację i wysłać do działu technicznego do centrali.

 

O samochodzie zastępczym mogę zapomnieć - Sic!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki samochód jeździ (a przecież jeździ) nie należy się samochód zastępczy.

Jeżeli Cię z holują i czas naprawy trwa dłużnej niż chyba 24h dopiero wtedy należy się zastępczak.

 

chyba wszyscy co zakupili 1.5dci 105km nieźle się wrąbali....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo

jak autko trochę się nagrzeje przed ruszeniem - to dźwięku praktycznie nie ma.

<ok> Może problem jest z powstawaniem parafiny? gdzieś wyczytałem że zimą trzeba diesla porządnie rozgrzać przed wyjazdem.

 

Jutro jadę z Renią do ASO - jestem ciekaw co powiedzą

p.s. od tego zimna padł mi wentylator nawiewu ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, sytuacja wygląda następująco:Serwis w Alejach Jerozolimskich w Warszawie wykonał analizę i dokumentację problemu przekazał do działu technicznego w centrali Reno w Polsce.

Teraz mam czekać na odpowiedź z centrali.

 

Dam Wam znać jak dalej sprawa się potoczy bo jak czytam nie jest to jednostkowy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!