Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.5 dCi 105KM - brzęczy na zimnym silniku.


pawel1611

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Stałem się posiadaczem wymienionej w temacie meganki. Trzeba dodać, że szczęśliwym posiadaczem :idea: jednak, zastanawia mnie pewne dziwne zachowanie zimnego silnika.

Dopóki się nie zagrzeje (aż się nie pojawi pierwsza kreska na wyświetlaczu) w zakresie od 1,5k obrotów do 2k obrotów (na zimnym 2k nie przekraczam) coś dziwnie brzęczy w okolicach silnika.

Brzęczenie znika jak silnik się trochę zagrzeje.

Nie wracał bym się do was z pytaniem gdyby nie to że na jeździe testowej samochód testowy miał identyczny objaw.

Ja w swoim zauważyłem to dopiero po 200 przejechanych km.

W załączeniu link do filmiku z nagraniem:

http://w33.wrzuta.pl/film/6hFt6MgWxuC/filmij_brzeczenie

Zapewne macie więcej doświadczeń z dieslami - to mój pierwszy <ok>

Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dziwny dzwiek... inna sprawa ze dlatego nie moge sie jakos przemoc do diesli <ok> ten klekot jak by dostawczak jakis pracowal.

Czy to tylko jak jedzie czy w miejscu jak stoi i podkrecisz obroty to ten sam objaw?

Byles z tym w serwisie ? Pewnie bedzie im ciezko pokazac skoro musi byc zimny...

Moze to po prostu zimny uklad wydechowy takie dzwieki wydaje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak go lekko gazuje na postoju to nie ma tego efektu

pojawia sie podczas jazdy i jest faktycznie dokuczliwy.

bo ogolnie to jak na dieselka jest wyjątkowo cichutki

oczywiście po zagrzaniu cichosza.

 

 

w serwisie nie byłem bo tak jak napisałem ten sam objaw był w testowanym egzemplarzu

stąd moje pytanie do dieselowców czy to norma czy trza na serwis brykać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w serwisie nie byłem bo tak jak napisałem ten sam objaw był w testowanym egzemplarzu
ja bym się jednak do nich przejechał.

Może w 1.5dci to norma.Nie wiem ja mam 1.9dCi i na pewno gdyby coś klekotało i auto było nowe jak Twoje meldowałbym w ASO usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie,

Dzięki za porady, byłem w serwisie, niestety trochę mnie to czasu i poświecenia kosztowało bo musiałem wieczorem zostawić a rano się stawić, ale

okazuje się że jest to znany problem - jakaś rura do wymiany. Tylko usłyszał i kazał zawracać. teraz dwa tygodnie czekania na część z Francy. Jak się dokładniej dowiem co to za rura to napisze na forum. Może innym się przyda, tym bardziej ze to nie pierwszy egzemplarz a taką wadą.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy jak wyjdzie w praniu <ok>

 

[ Dodano: 2009-11-03, 10:49 ]

Winowajcą były przewody paliwowe, które wpadały w rezonans. Zostały wymienione na nowe prosto z Francy. Na razie cisza aż miło - pytanie czy nie wróci? Czas pokaże.

 

Potwierdza to że problem jest znany skoro mechanik ASO jak usłyszał to od razu dobrze wskazał winowajcę.

 

Dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam ten samy problem. V piontek ide samochod do serwisu na vymiane przewody paliwa. Chyba to pomoze. Vkurza mna to juz dosit dugo :evil:

 

pawel, vidze ze mas tez vielke zuzutie paliva. Jak jest zimno, tak mi to tez pali na trese 15km do praci ponad 6l .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka dni po wymianie odnoszę wrażenia że problem powraca, na razie jest to bardzo delikatny dźwięk ale mam obawy że będzie gorzej.

co do spalania to jeżdżę praktycznie cały czas w korkach (Warszawa). pierwsze tankowanie maiłem spalanie średnio 6,3 l w komputerze - w rzeczywistości było około 6l.

teraz mam trochę więcej - w komputerze 6,5l - zobaczymy ile będzie w rzeczywistości.

Mirek

a jak u Ciebie działa skrzynia biegów? bo ja mam wrażenie jakby czasami "haczyła".

Czasami biegi wchodzą ciężej niż zwykle i potrafią lekko zgrzytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak spalnie mas ladne, bo jezdzis v korkach. Ja nejezdze v korkach i computer pokazuje 6,5l. Po drodze do praci ma tylko jedny sviatla, tak moze 40s statnia na czerwonej. Przesz lato mam rekord na tej samej trasie 4,8l.

Ile mas km ? Ja 15tkm.

 

skrzynia biegów jest u mna o.k jak idzie o wrazenie. Ale przy prendkosci 70-90km/h na piontke a sustke, suchat taky dzivny dzvienk , jak by od skrzyni biegów. Jak przidam gas abo dam noge z gazu, tak ten dzviekn znikne.

 

[ Dodano: 2009-11-08, 17:52 ]

juz mam i ja svoje video ;) http://www.youtube.com/watch?v=Ro2EcgCruro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzmi identycznie,

 

ciekawe czy renault już się uporał z tym problemem i wymiana przewodów rozwiązuje problem czy to tylko działania maskujące problem?

 

p.s ulga dla uszu po wymianie przewodów jest niesamowita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

U tebie problem vraca, to znaci, ze maskujom problem, abo neviedzom, kde jest problem. Ja mysle, ze idze o zle spalanie i to sie tak odzyva. Problem moze jest s SW,senzor, injection ? Naraze neviadomo.

Zgodnie z regulaminem forum nie cytujemy w całości postów poprzedzających bezpośrednio naszą wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie jest jakby cisza, troszkę słychać ale bardzo delikatnie,

myślę że nawet trudno było by mi sie teraz dosłuchać jakiegokolwiek brzęczenia gdybym nie słyszał tego mocnego brzęczenia przed wymianą.

Pojeżdżę i będę słuchał. W razie co to będę się wymieniał spostrzeżeniami.

Na Was też liczę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!