Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.5 dCi 105KM - brzęczy na zimnym silniku.


pawel1611

Rekomendowane odpowiedzi

boże.... nie straszcie. Ja czytam i czytam to forum i sie zaczynam bać co się będzie działo jak auto odbiorę. Jest ktoś u kogo owe BRZĘCZENIE NIE występuje mimo siarczystych mrozów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest przejechane 700 km jak jest nie wiecej niz -4 to nie ma praktycznie tego dzwieku. ja odbierałem samochód w styczniu i był juz po zmianie tego przewodu paliwowego, mysle ze z czasem dojdą z tym do ładu. autko fajnie smiga jak na razie spala 5l przy 90 km/h wiec jest ok pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałem odpowiedź telefoniczną brzmiącą mniej więcej następująco:

 

"System zasilania silnika w paliwo jest wykonany z rurek, które podczas bardzo niskich temperatur wpadają w rezonans od silnika i w związku ze sztywnymi mocowaniami do karoserii samochodu powodują brzęczenie. Jest to znany problem i Renault we Francji pracuje nad kompleksowym rozwiązaniem tego problemu gdyż u Pana zostały już zastosowane wszystkie możliwe rozwiązania jakie Renault zalecało......ble ble ble"

 

Jako, ze to mnie satysfakcjonuje poprosiłem o odpowiedź na piśmie z uzasadnieniem braku możliwości usunięcia usterki.

 

[ Dodano: 2010-02-28, 20:05 ]

http://img709.imageshack.us/i/skanowanie0001rl.jpg/

nie odpuszczę, pisze do centrali renault oficjalne pismo. Dla serwisu brzęczenie w nowym samochodzie jak w starym gruchocie nie jest usterką ani problemem.

Serwis Warszawa Al. Jerozolimskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam !

Dałem sobie na razie z tym brzęczeniem spokój bo jest ciepło i przestało brzęczeć ,ale podejrzewam, że przy następnych przymrozkach za rok znowu wróci a wtedy nie odpuszczę bo w kwietniu 2011 kończ mi się gwarancja.

Dodatkowo teraz pojawił się inny dźwięk wygląda to tak: zapalam auto i przez jakiś czas słychać trudny do określenia dźwięk tak jakby coś się uruchamiało(jakieś takie tarcie) wcześniej tego nie było słychać po kilku minutach jazdy (pracy silnika ) jest cisza. Dodam że słychać to przy uruchamianiu zimnego silnika).

 

Pozdrawiam !!!

 

[ Dodano: 2010-12-27, 23:35 ]

Witam!

Brzęczenie w moim Megane wraz z pierwszymi mrozami powróciło . Najgorzej , że ze względu na moją pracę nie mogę pojechać do serwisu . Z rozmowy telefonicznej dowiedziałem się , że podobno wiedzą co zrobić aby zlikwidować to brzęczenie . A jak z tym brzęczenim w Waszych Megane.

 

Pozdrawiam!!!!

Edytowane przez sirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich Mam pytanie czy ma już ktoś patent na to brzęczenie w okolicy silnika.Właśnie kupiłem megane GT 1.5 i na zimnym silniku brzęczy podczas dodawania gazu W serwisie oczywiście zdziwieni są bo to nieduże miasto i serwis pewnie do .....py.Może da się te przewody paliwowe jakoś wygłuszyć lub zmienić na inne Znalazł ktoś rozwiązanie problemu? dzięki za jakieś sugeste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

Pod koniec ubiegłej zimy w serwisie wymieniłem wyżej wspomniany przewód paliwowy. Dopiero teraz przy dzisiejszych mrozach mogłem sprawdzić efekt. Jak narazie mimo -20 jest ok. brzęczenia nie słychać. Byłem w kilku serwisach (samochód na gwarancji) i dopiero dzięki informacji "pawel1611" z tego forum pojechałem do tego samego serwisu co on Warszawa aleje.Tam wiedzieli o co chodzi i pozytywnie załatwili moją sprawę.{ozdrawiam sirk.

Edytowane przez sirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!